3 Boyutlu Altyazı Nasıl Yapılır

3 Boyutlu Altyazı Nasıl Yapılır

3D film izlemek istiyorsanız alt yazınızın da buna uygun olması gerekiyor. Özellikle son zamanlarda 3 boyutlu film izleyebileceğiniz televizyonlar oldukça arttı. Full HD yayınları destekleyen cihazlarla birlikte film keyfini sinema kalitesinde izleyebilirsiniz. 3D bir filme alt yazı eklediğinizde yazı tek boyutlu olarak gözükmektedir. Bunun için farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Şuanda yereli sayıya ulaşmadığı için 3 boyutlu Blu-ray filmlerin fiyatları oldukça yüksek meblağlara satılmaktadır. Buna alternatif olarak 3D filmleri bir çok kullanıcı internetten indirmektedir. Ancak SRT uzantılı altyazı dosyaları ile 3 boyutlu filmleri izlemek istediğiniz zaman altyazılar ekranda kaymalara neden oldur. 3D filmlerde bu keyfi tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız alt yazıyı da 3 boyutlu olarak ayarlamalısınız.

Yapmanız gereken ilk iş ilgili linke tıklayarak programı 3D Subtiter programını indiriyorsunuz.

3D Subtiter İndirme Linki: http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/3D-Subtitler.shtml

Programı indirdikten sonra 3DSubtiter.zip arşivinden masaüstünüze çıkartın. Daha sonra 3DSubtitler klasörü içerisinde bulunan 3Dsubtitler.exe dosyasını çalıştırıyorsunuz. Programın ana ekranında Input file (.srt) yoluna filminize uygun olarak indirdiğiniz .srt uzantılı 3D olmayan altyazınızı gösteriyorsunuz. Burada 3 boyutlu olmayan altyazınızı 3 boyutlu bir altyazıya dönüştürüyoruz.

İlgili alt yazıyı seçtikten sonra Output directory bölümünden 3D altyazının nereye kaydedileceğini belirliyorsunuz. BDSuptoSub path yoluna 3DSubtitler klasörü içindeki BDSup2Sub.jar dosyasını gösteriyorsunuz. Daha sonra 3D Type kısmından ayarlarınızı ve altyazınızın boyut ve karakter kodlamalarını ayarlayabilirsiniz. Yine bu ekrandan Character table ve Language seçeneklerini Türkçe seçiyorsunuz.

Gerekli seçimlerinizi yaptıktan sonra sağda bulunan Check Input butonuna tıklatınız ve altyazının nasıl görüneceğinin ön izlemesini buradan kontrol ediniz. Eğer alt yazı istediğiniz gibi görünmüyorsa 3D Type bölümündeki ayarları değiştiriniz.

Tüm seçenekleri istediğiniz gibi tamamladıysanız Convert butonuna tıklayarak 3D altyazı oluşturulacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...