3 Boyutlu Altyazı Nasıl Yapılır

3 Boyutlu Altyazı Nasıl Yapılır

3D film izlemek istiyorsanız alt yazınızın da buna uygun olması gerekiyor. Özellikle son zamanlarda 3 boyutlu film izleyebileceğiniz televizyonlar oldukça arttı. Full HD yayınları destekleyen cihazlarla birlikte film keyfini sinema kalitesinde izleyebilirsiniz. 3D bir filme alt yazı eklediğinizde yazı tek boyutlu olarak gözükmektedir. Bunun için farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Şuanda yereli sayıya ulaşmadığı için 3 boyutlu Blu-ray filmlerin fiyatları oldukça yüksek meblağlara satılmaktadır. Buna alternatif olarak 3D filmleri bir çok kullanıcı internetten indirmektedir. Ancak SRT uzantılı altyazı dosyaları ile 3 boyutlu filmleri izlemek istediğiniz zaman altyazılar ekranda kaymalara neden oldur. 3D filmlerde bu keyfi tam anlamıyla yaşamak istiyorsanız alt yazıyı da 3 boyutlu olarak ayarlamalısınız.

Yapmanız gereken ilk iş ilgili linke tıklayarak programı 3D Subtiter programını indiriyorsunuz.

3D Subtiter İndirme Linki: http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/3D-Subtitler.shtml

Programı indirdikten sonra 3DSubtiter.zip arşivinden masaüstünüze çıkartın. Daha sonra 3DSubtitler klasörü içerisinde bulunan 3Dsubtitler.exe dosyasını çalıştırıyorsunuz. Programın ana ekranında Input file (.srt) yoluna filminize uygun olarak indirdiğiniz .srt uzantılı 3D olmayan altyazınızı gösteriyorsunuz. Burada 3 boyutlu olmayan altyazınızı 3 boyutlu bir altyazıya dönüştürüyoruz.

İlgili alt yazıyı seçtikten sonra Output directory bölümünden 3D altyazının nereye kaydedileceğini belirliyorsunuz. BDSuptoSub path yoluna 3DSubtitler klasörü içindeki BDSup2Sub.jar dosyasını gösteriyorsunuz. Daha sonra 3D Type kısmından ayarlarınızı ve altyazınızın boyut ve karakter kodlamalarını ayarlayabilirsiniz. Yine bu ekrandan Character table ve Language seçeneklerini Türkçe seçiyorsunuz.

Gerekli seçimlerinizi yaptıktan sonra sağda bulunan Check Input butonuna tıklatınız ve altyazının nasıl görüneceğinin ön izlemesini buradan kontrol ediniz. Eğer alt yazı istediğiniz gibi görünmüyorsa 3D Type bölümündeki ayarları değiştiriniz.

Tüm seçenekleri istediğiniz gibi tamamladıysanız Convert butonuna tıklayarak 3D altyazı oluşturulacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...