AMD, Radeon HD 4870 X2

AMD, Radeon HD 4870 X2

Biri ATI’yi durdursun, piyasayı kasup kavururken, çift çekirdekli X2’nin çok yakında piyasada olacagını duyurdu. Hız canavasrı olması beklenen X2’nin şimdiden çok tutması bekleniyor.
, şu ana kadar çıkardığı en hızlı, en kaslı ve en üst alım seviyesine hitap eden ekran kartı ATI Radeon Sapphire ’yi çıkardı. AMD kartın, dünyanın en hızlı ekran kartı olduğu iddiasında. Orasını bilmeyiz, ancak firmanın bir yıl önce çıkardığı en pahalı ekran kartının dört katı kadar performans sağladığı bir gerçek.

Kart, HD 4800 serisinden iki adet grafik işlemci barındırıyor ve PCIe yuvasından bağlanıyor. HD 4870 x2, 2.4 teraflopluk (1 teraflop = saniyede 1 trilyon matematik işlem) işlem gücüne sahip, bu da tek grafik işlemcili bir HD 4870’den iki kat daha kaslı olduğu anlamına geliyor. Kart ayrıca ultra yüksek bant genişlikli 2 GB’lık GDDR5 belleğe sahip, saat frekansı ise 750 MHz.

Firma, ya Temmuz sonunda ya da HD 4870’in çıkışından tam bir ay sonra 4870 X2 için bir referans model çıkarmayı planlıyor. ASUS ve Sapphire gibi üçüncü parti üreticiler bu referans tasarıma Ağustos ortasında erişebilecekler

HD 4870 x2’ye sahip olmanın bedeli de, 549 dolar.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir