Anakart Model Numarası Nasıl Öğrenilir Programsız

Anakart Model Numarası Nasıl Öğrenilir Programsız

Anakart (Motherboard) bilgisayarınızın temel donanımlarından olup özellikle bilgisayarınıza sürücü tanıtımı yapacağınızda yada hangi işlemcileri, ne kadar RAM bellek desteklediğini görebilmek için tam modeline ihtiyaç duyarsınız. Böylece inceleme yapabilir, driverleri yükleyebilir ve bilgisayarınızı hızlandırmak için güncellemeler yapabilirsiniz. Gel gelelim bilgisayarınızın anakart modelini bilmiyorsunuz nasıl öğrenebileceğinize, bunun için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Kasanızın içerisini açıp anakartın üzerindeki yazılara bakarak öğrenebilirsiniz. Ancak bir dizüstübilgisayar kullanıcıysanız bu oldukça zahmetli bir iştir. Bunun için farklı bir yol deneyebilirsiniz. Çünkü programsız yöntemler bulunmaktadır.

Komut Satırı (CMD) Yöntemi İle Öğrenme

Komut satırında yazacağınız basit bir kod ile sisteminiz hakkında bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Anakart marka ve modeli de bu bilgiler arasındandır. Ancak komut satırını yönetici olarak açmayı unutmayın, bunun için Windows + R tuşlarına aynı anda basın ve çalıştır penceresine CMD yazıp Tamam butonuna basmanız yeterlidir.

anakart-model-numarasi

Komut İstemi ekranı karşınıza çıkacaktır buraya Systeminfo komutunu yazıp Enter tuşuna basmanız yeterlidir. V

Sistem Bilgisi Yardımcı Programı İle Öğrenme

Windows + R tuşlarına aynı anda basıyorsunuz ve çalıştır penceresine Msinfo32 yazıp Tamam butonuna tıklamanız yeterlidir. Sistem Bilgisi ekranından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.