Avast Free Antivirüs Nasıl Kullanılır

Avast Free Antivirüs Nasıl Kullanılır

, kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bir güvenlik yazılımıdır. Mutlaka kullanmanız gereken gizli güvenlik araçları bulunmaktadır. antivirüs yazılımını kullanarak derinlerde yer alan seçenekleri ile sisteminizi zararlılara karşı daha etkin şekilde koruyabilirsiniz.

Avast Clean-up Seçeneği

Avast Free Antivirüs (https://www.avast.com) yazılımı hayli etkili bir seçenek fakat kurulumla birlikte çok sayıda ekstra gereksiz içeriği beraberinde getiriyor. Bu nedenle standart Avast kurulumunda yer alan Google ekstralarındaki onaylama işaretlerini kaldırmanızı öneriyoruz. Bunun için “Custom Install” seçeneğini kullanın, “Next” ve “Custom” aşamalarını izleyip Google eklentilerindeki onaylamaları kaldırın.

Avast ile Programları Güncelleme

Güncel zararlılar bilgisayarınızda kurulu olan ve güncellenmemiş yazılımlardaki açıklardan bilgisayarınıza rahatlıkla sızabiliyor. Windows işletim sistemindeki Windows Update bölümünden işletim sistemi ve Microsoft yazılımlarının güncellemeleri kontrol edilip yüklenebilmekte. Avast Free’nin yeni “Software Updater” aracı ile diğer programlarınızın güncel olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Otomatik güncelleme seçeneği ise yazılımın ücretli “Premier” versiyonunda sunulmakta. Elbette elle güncelleme ücretsiz. Avast’ın arayüzünü açın ve “Software Updater” seçeneğine girin. “Rescan” ve “Fix now” seçeneklerini kullanarak “Update available” yani güncellenebilecek yazılımların güncel versiyonlarının kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...