Bad Sector Nasıl Düzeltilir Onarma Programı

Bad Sector Nasıl Düzeltilir Onarma Programı

HDD ve sorunları onarma programı, , bad sector repair, harddisk tarama ve düzeltme nasıl yapılır? Bad Sector kelimesinin anlamı Bozuk sektördür. Hard disklerin en büyük sorunlarından bir tanesi de bu sorundur. Çünkü bu bozuk sektör özellikle Windows işletim sisteminizin yüklü olduğu kısma denk gelirse bilgisayarınız açılırken birtakım hatalar verecektir. Eğer yüklediğiniz bir program veya oyunun dosyalarına denk gelirse çalıştırdığınızda bir takım hatalar ile karşılaşırsınız. Eğer bir harddiskte Bad Sector’ler oluşmaya başlamışsa hard diskinizin ömrü doluyor demektir. Bu sorunu halletmek için kullanıcılara bazı ücretsiz yazılımlar sunuluyor. Bu makalemizde bunlardan bir tanesi olan Windows Surface Scanner Bad Sector Scans adlı yazılımı tanıtacağız.

Sabit sürücünüzde bad sector oluştuğunda bilgisayarınıza yani sisteminize bu kısımları bildirmeli ve herhangi bir sorunla karşılaşmamalısınız. Tabi bunu bir program yardımı ile yapacaksınız. Windows Surface Scanner programı ile bilgisayarınızın hard diskini tarayıp Bad Sector olup olmadığına bakacağız. Bunun için aşağıdaki linkten programı indirip bilgisayarınıza kuruyorsunuz.
Windows Surface Scanner programın çalıştırdıktan sonra gerekli işlemleri başlatmak için Mount butonuna tıklıyorsunuz. daha sonra taramayı başlatmak için Scan butonuna tıklıyorsunuz. Tarama yapıldıktan sonra sisteminizde oluşmuş olan Bad Sector’leri göreceksiniz.

Windows Surface Scanner İndir

http://www.dtidata.com/free_data_recovery_software

Sabit Sürücü Programı

Sabit diskinizde bozulmuş veya hasar görmüş sektörleri onarabilirsiniz. Bad Sector’ler diskinizin zamanla yıpranması sonucu ortaya çıkar. Eğer bu bozuk sektörler onarılmaz ise size çeşitli sorunlara neden olur. Bunun için daha önce yayınladığımız şu programı inceleyiniz:

Bad Sector Tarama ve Onarma Programı

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir