Bilgisayar Temizleme Programı – CCleaner

Bilgisayar Temizleme Programı – CCleaner

Bilgisayarınızda bulunan istemediğiniz programları ve çerezleri silebileceğiniz bir sistem aracı olan sizlere tanıtacağız. Gereksiz programlar yer kapladığı gibi sisteminizi aynı zamanda yavaşlatmaktadır. Sisteminiz ne olursa olsun Windows XP , Vista ve Windows 7 desteklemekle birlikte programın en büyük avantajı Türkçe olmasıdır. Şunuda belirtelim tamamen ücretsiz bir yazılımdır.

Sisteminizdeki gereksiz dosyaları bulmak ve bunları tek tek silmek oldukça zor bir işlemdir. Ccleaner ile tarama yaparak bu tür dosyaları tespit edip rahatlıkla silebilirsiniz. Açılımı Crap Cleaner olan programın amacı gereksiz dosyalardan hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlamaktır. Programın boyutu küçük olmasına rağmen birçok özelliği mevcut ve bu özelliklerle oldukça başarılı işler çıkara bilmektedir.

Programın 3 ana bölümden oluşmaktadır. Programın Türkçe versiyonu da olduğundan rahatlıkla kullanabileceksiniz. Kullanımı çok basittir. Ancak programın ilk bölümü bizi ilgilendiren önemli kısımdır çünkü bu bölümde programın gerçek amacı olan temizleme işlemi yapılır. Bu bölüm Windows ve Uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılır.

Kullanılmayan ve eski kayıtları, Dosya Uzantıları, ActiveX Kontrolleri, ClassIDs, ProgIDs, Uninstallers, Shared DLLs, Fonts, Help Dosyaları, Dosya Yolları, Icons, Hatalı kısayolları temizler

Windows bölümünde Windows’la ilgili olan program ve uygulamaların doğurduğu gereksiz dosyaları temizlemektir.
İkinci bölüm olan uygulamalarda ise ekstradan indirdiğimiz programlar sonucu oluşan gereksiz dosyalardan kurtulmamızı sağlar. Bu bölüm de neredeyse bütün popüler programlar bulunmakta ve her gün bir yenisi eklenmektedir.

Diğer bölümler ise yarar yapmak ve bilgi vermek amacıyla oluşturulmuş bölümlerdir.

Bilgisayarınızın program arşivinde mutlaka bulunması gereken bir programlardan bir tanesidir.

Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...
  • admin:bilgisayarı güvenli modda açın...
  • Nihat:Merhaba.Telif hakkını ihlalden hesabım kapandı.Tek...
  • Cello:bcingene@gmail.com kime ait...