Bilgisayar Yedekleme Programı İndir

Bilgisayar Yedekleme Programı İndir

Bilgisayarınızdaki sisteminizi yedekleyebileceğiniz, dosya ve klasörlerinizi dahi yedekleyebileceğiniz ücretsiz bir programdır. Windows 7/Vista/WinXP/Win2000 işletim sistemlerini desteklemektedir. Programı kullanmak oldukça kolay, adım adım nasıl yedek alacağınızı ve aldığınız yedeği nasıl geri yükleyeceğinizi anlatacağız. Sisteminizin yedeğini alarak olası çökmelere ve bulaşması muhtemel virüs, casus yazılımlar gibi zararlılara karşı dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz. EASEUS Todo Backup programının zarar görmüş arşivleri kurtarma ile birlikte yedekleme yapabilmek için şifreleme özelliği de bulunuyor.

Bilgisayarınızın yedeğini almak oldukça kolay yedekleme işlemi, kurtarma diski ve almış olduğunuz yedeği geri yüklemeyi sırası ile anlatacağız.

İlk yamanız gereken EASEUS Todo Backup buraya tıklayarak indiriniz.

Yedekleme: Siteminizi yedeklemeden önce sisteminizde casus yazılım olmadığına dikkat ediniz. Sisteminizi antivirüs programınız ile tarayıp yedekleme işine öyle geçiniz. Yedekleme işlemini başlatmak için programın en üstünde bulunan “Backup” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılan pencereden “Disk and partition backup” seçeneğine tıklıyorsunuz. Daha sonra açılan ekranda yedeğinizin ismi karşınıza çıkacaktır. Bunu istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bir sonraki kısımda ise yedeklenecek disk alanları karşınıza çıkıyor. Sisteminizi yedeklemek için Windows’un yüklü olduğu diski mutlaka seçmelisiniz. Bir değişiklik yapmadıysanız bu genelde C:\ olarak atanmıştır. C disk alanını seçtikten sonra kaydetme ekranına geçiyorsunuz. Burada yedeğinizi C yerinde D yada flaş diskinize almanızı öneririz. Daha sonra ilgili adımları takip ederek yedeklemeye başlayabilirsiniz. Disk alanınıza göre zamanlama değişmektedir.

Kurtarma Diski Oluşturma: sisteminizi yedeklediniz şimdi ise olası bir sistem çökmesi veya casus yazılım bulaşmasına karşı sisteminizi kurtarma diski oluşturmak. Sisteminizi kurtarmak için CD/DVD veya USB diskinizi kullanabilirsiniz. Programınızın ana ekranından üst kısımdan “Tools” açılan ekrandan “Bootable media builder” seçeneğine tıklıyorsunuz. Burada oluşturacağınız diskin .iso uzantılı olduğunu göreceksiniz. Kaydetme yerini seçin ve işlemi sonlandırın. ISO dosyanı diske yazdırmak için CD yazdırma programınızı kullanarak yapabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda disk yazdırma programı yok ise daha önce tanıttığımız ücretsiz programları deneyebilirsiniz. Ücretsiz Nero Alternatifleri

Yedeği Geri Yükleme: sisteminizi yedeklediniz kurtarma diskinizi oluşturdunuz şimdi sıra oluşturduğunuz yedeği sisteme geri yüklemeye geldi. Olası bir sistem çökmesi veya sisteminize zararlı yazılımlar bulaşması halinde oluşturmuş olduğunuz kurtarma diskini bilgisayarınıza takınız ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Burada dikkat etmeniz gereken boot ayarlarınızı bios’unuzdan CD olarak değiştirmelisiniz. Bilgisayarınız başlarken EASEUS Todo Backup programının kendi ekranı devreye girecektir. Burada “EASEUS Todo Backup” seçeneğini seçiyorsunuz. Programın açıldığını göreceksiniz. Menüden “Recovery” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra “Disk and partition recovery” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra ise daha önce almış olduğunuz yedeği seçerek geri yükleme işlemini başlatıyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.