Bilgisayara USB Belleklerden Gelen Virüsü Önleme

Bilgisayara USB Belleklerden Gelen Virüsü Önleme

Flaş bellekteki virüsleri tarama programı, USB bellek için antivirüs programı indir. Günümüzde Flaş bellekler yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunu bilen Hackerlarda virüs, trojen gibi casus yazılımlarını bu yönde yazmaya başladı. Bu zararlı yazılım siz USB belleğinizi başka bir bilgisayara taktığınız anda otomatik olarak diğer bilgisayara bulaşıyor ve bu zincirleme olarak devam ediyor. Böylece zararlı yazılımlar flaş bellekler aracılığı ile hızla yayılmış oluyor.

Flaş Bellek Güvenliği Nasıl Sağlanır

Bilgisayar kullanıcılarının büyük çoğunluğu günümüzde veri taşımak ve saklamak için Flaş bellek kullanıyor. Tabi ki buda Virüs gibi casus yazılımların bulaşıp yayılabilmesi için iyi bir alan. Eğer bilgisayarınıza sürekli bu tür bellekleri takıyorsanız ve güvenliğini sağlamak istiyorsanız kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan USBFix adlı program işinizi görecektir. Tamamen Flaş belleklerin güvenliğine odaklı geliştirilmiş USBFix ile casus yazılımları önleyebilirsiniz.

USBFiz Nasıl Çalışır

Program çok küçük bu nedenle indirip kurmak pek vaktinizi almayacaktır. Aşağıda size verilen indirme linki aracılığı ile bilgisayarınıza indirip yükleyiniz. USB belleklerinizdeki veri kaybını önlemek ve güvenlik açıklarını kapatmak için geliştirilen USBFix belleğinizi bilgisayara taktığınız zaman otomatik olarak çalışmaya başlıyor. Tabiki yine otomatik olarak Flaş belleğinizi taramaya başlıyor. USB bellekte herhangi bir virüs yoksa Flaş bellek açılıyor. Virüs gibi casus yazılımlarla doluysa zaten güvenlik nedeni ile bir uyarı alıyorsunuz. Yine de devam edip etmemek istediğinizi size soruyor.

USBFix İndir

http://www.usbfix.net

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.