Bilgisayarda Android Nasıl Kullanılır

Bilgisayarda Android Nasıl Kullanılır

Android işletim sistemini bilgisayarınızda kullanma imkanına sahipsiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basit, ilk önce sizin için gerekli olan Android işletim sistemini indiriyorsunuz daha sonra bu işletim sistemini Windows işletim sisteminiz ile bir arada kullanabileceğiniz sanal ortam programı olan VirtualBox Manager adlı ücretsiz programını indiriyorsunuz. Karmaşık gibi gelen bu işlemler aslında oldukça basit, programın Türkçe dil desteği bulunmaktadır ve kullanımı çok basittir. Bu nedenden dolayı rahatça kullanabilirsiniz.

Bize Lazım olan Android işletim sistemini indiriyoruz. Programın boyutu yaklaşık olarak 82.4MB

http://android-x86.googlecode.com/files/android-x86-2.2-generic.iso

Daha sonra Oracle VM VirtualBox adlı programı indiriyorsunuz. Program ücretsiz ve kullanımı oldukça basit, alttaki linkten indirip hızlı bir şekilde bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Android işletim sistemini bilgisayarınızda kullanabilmek için tüm gerekli ekipmanları elde ettik şimdi sıra nasıl aktif hale getireceğinize geldi. şimdiki adımları sırası ile uygulayınız. VirtualBox programını kurunuz ve çalıştırınız.

Program açıldığında karşınızda “Yeni” butonu çıkacaktır. Tıklayın ve “Sanal Makine Adı” giriniz rast gele bir isim yazabilirsiniz. “İşletim Sistemi Tipi” – “Linux” seçiniz. bir sonraki adımda ise kullanmak istediğiniz RAM miktarı karşınıza çıkacaktır. 512MB işinizi görecektir. Çok daha küçük RAM bellek miktarı da seçebilirsiniz. Daha sonra “Create New Harddisk”, “VDI (VirtualBox Disk Image)”, “Dynamically Allocated” seçili olarak akarşınıza çıkıyor ve hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok bu adımları geçebilirsiniz. Son olarak kullanmaka istediğiniz depolama alanını seçiyorsunuz. 1024 MB işinizi görecektir. “Create” butonuna tıklayınız ve oluşturma işlemini tamamlayınız. Daha sonra ise “Başlat” tıklıyarak sanal makinamızı çalıştırabilirsiniz. Burada önemli olan ilk çalıştırdığınızda sizden Android işletim sisteminin kayıtlı olduğu ISO dosyasının yerini isteyecektir. Bunu seçtikten sonra bir daha bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.  Son bir uyarı daha indirdiğiniz Android işletim sisteminin ISO dosyasının yerini silmeyiniz ve yerini değiştirmeyiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. azizufuk dedi ki:

  islemleri yaptıktan sonra cıkan ekranda no service seklinde bir ekran cıkıyor sonrasında yapılacaklar nedir acaba

 2. azizufuk dedi ki:

  iso kurulumu sonrası google play oyunlar eklenmesi ile ilgili birkac resimle konuya detay verebilirmisiniz rica etsem

 3. cem T. dedi ki:

  yönergedeki gibi kurulumu yapıyorum ama başlat deyince hata veriyor. iso dosyasının yerini bile sormuyor. verdiği hata:

  Sonuç Kodu:
  E_FAIL (0x80004005)
  Bileşen:
  Machine
  Arayüz:
  IMachine {480cf695-2d8d-4256-9c7c-cce4184fa048}

 4. Eray dedi ki:

  Virtual boxu indiriyorum ama olmuyor lütfen yardımcı olun

 5. ado dedi ki:

  üstad bunu yükleyince istdeiğim oyunu oynıcammı

 6. Emre Bağdu dedi ki:

  Merhaba, herşeyi harfiyen uyguladım fakat Apps Google ‘ dan Kelime Oyunu adlı uygulamayı indirmek istediğimde sol altta hiçbir cihazınız yok diyor ve indirme gerçekleşmiyor. Onu nasıl algılatacağız acaba ?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.