Bilgisayarınızdaki İşlemleri Otomatik Hale Getirme

Bilgisayarınızdaki İşlemleri Otomatik Hale Getirme

Bilgisayara otomatik olarak görev yaptırma, istediğiniz zaman bilgisayarınızı otomatik olarak sizin için bir görev gerçekleştirmenizi sağlayan ücretsiz ve basit bir program olan Do it Again ile gerçekleştirebilirsiniz. Yazılım bilgisayarınızda sizin için otomatik olarak istediğiniz zaman bir görev gerçekleştirir. Bilgisayarınızda tekrar tekrar yapmanız gereken bir işlem olduğu zaman aynı şekilde bu işlemleri yapıp zaman kaybetmek yerine Do it Again adlı yazılımı kullanarak işlemleri otomatiğe alabilirsiniz.

Buna şöyle bir örnek verecek olursak, örneğin bir firmanda çalışıyorsunuz ve şirket tüm hesap kayıtlarını Excel sayfalarında saklıyor. Daha sonra şirket aldığı bir karar ile sistemdeki tüm kayıtları bu işi halledebilecekleri farklı bir yazılıma aktarma kararı alır. Bu Excel dosyalarını tek tek programa aktarmak size düşüyor ancak bu işlem çok uzun bir vaktinizi alır. Bu sırada hata yapma olasılığınızı falnda düşünecek olursanız bir hayli vaktiniz gidecektir. Ancak Do it Again adlı yazılım ile Excel programından yeni yazılıma kopyalama işlemini otomatik oalrak yapabilirsiniz. Kısaca program bir Macro yani otomasyon yazılımıdır.

Do it Again Nasıl Kullanılır

Do it Again yazılımı yaptığınız her adımı sırası ile bir komut olarak kayıt altına alır. Fare hareketini, klavyede bastığınız tuşları kaydeden yazılım işlemleri sırası ile sizin için yapıyor.

Do It Again oldukça basit bir programdır. Kullanımı kolay olan bu yazılımda programı çalıştırıyorsunuz ve Create a New Task butonuna tıklıyorsunuz ve kaydı başlatıyorsunuz. Daha sonra SCROLL LOCK tuşu ile de kaydı durduruyorsunuz.

Do it Again İndirme Linki

http://www.spacetornado.com/DoItAgain

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...