Bilgisayarınızdaki İşlemleri Otomatik Hale Getirme

Bilgisayarınızdaki İşlemleri Otomatik Hale Getirme

Bilgisayara otomatik olarak görev yaptırma, istediğiniz bilgisayarınızı otomatik olarak sizin için bir görev gerçekleştirmenizi sağlayan basit bir program olan Do it Again ile gerçekleştirebilirsiniz. bilgisayarınızda sizin için otomatik olarak istediğiniz zaman bir görev gerçekleştirir. Bilgisayarınızda tekrar tekrar yapmanız bir işlem olduğu zaman aynı şekilde bu işlemleri yapıp zaman kaybetmek yerine Do it Again adlı yazılımı kullanarak işlemleri otomatiğe alabilirsiniz.

Buna şöyle bir örnek verecek olursak, örneğin bir firmanda çalışıyorsunuz ve şirket tüm hesap kayıtlarını Excel sayfalarında saklıyor. Daha sonra şirket aldığı bir karar ile sistemdeki tüm kayıtları bu işi halledebilecekleri farklı bir yazılıma aktarma kararı alır. Bu Excel dosyalarını tek tek programa aktarmak size düşüyor ancak bu işlem çok uzun bir vaktinizi alır. Bu sırada hata yapma olasılığınızı falnda düşünecek olursanız bir hayli vaktiniz gidecektir. Ancak Do it Again adlı yazılım ile Excel programından yeni yazılıma kopyalama işlemini otomatik oalrak yapabilirsiniz. Kısaca program bir Macro yani otomasyon yazılımıdır.

Do it Again Nasıl Kullanılır

Do it Again yazılımı yaptığınız her adımı sırası ile bir komut olarak kayıt altına alır. Fare hareketini, klavyede bastığınız tuşları kaydeden yazılım işlemleri sırası ile sizin için yapıyor.

Do It Again oldukça basit bir programdır. kolay olan bu yazılımda programı çalıştırıyorsunuz ve Create a New Task butonuna tıklıyorsunuz ve kaydı başlatıyorsunuz. Daha sonra SCROLL LOCK tuşu ile de kaydı durduruyorsunuz.

Do it Again İndirme Linki

http://.spacetornado.com/DoItAgain

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar