Bios Nasıl Resetlenir

Bios Nasıl Resetlenir

Bir çok bilgisayar kullanıcısı bilgisayarın anakart üzerindeki pili çıkartarak bios sıfırlamayı biliyordur ancak bios sıfırlama işlemini debug adı verilen küçük bir programlama ile de sıfırlanabiliyor. Debug programını nerden bulacağız diye düşünmenize gerek yok zaten Windowsunuz da yüklü bize onu çalıştırmak kalıyor.

Neden bios sıfırlarız; Bilgisayarınıza bios’dan şifre koydunuz ve unuttunuz o zaman bu durumda şifreyi biosa unutturmanız için bios pilini sökmeniz gerekir ancak buda uzun zaman aldığından işinizi hemen halledemezsiniz. Ancak şöyle de bir durum var eğer bios’tan bilgisayarınıza açılış şifresi koydu iseniz bilgisayarınızı açamazsınız yani bu yöntem bir işinize yaramayacaktır.

Bios sıfırlama işlemi; Başlat> Çalıştır tıklayınız açılan ekranda Cmd yazıp enter tuşuna basınız sonra Debug Yazıp enterlayın sonra ise 70 17 yazıp enter tuşuna basın daha sonra 71 17 yazıp enterlayın bios’unuz sıfırlanmış olacak dır. (Not: rakamlar arasında bir boşluk olduğuna dikkat edin…)

Yorumlar

Yorum (10 Yorum)

 1. FURKAN dedi ki:

  tenk admin emege saglık

 2. Bülent dedi ki:

  Bu bilgi için çok teşekkür ederim bios pilini çıkarmak sıkıntılı oluyordu.

 3. ilhan dedi ki:

  coskun zaten arkadaş pc nin icine girdiğini varsayarak söylüyo. yani sen şifreni biliyosun ama biostanda kaldıramıyosun ee pilide cıkarmayacağına göre bunları yaparsan yırtarsın diyo..

  SORU: bende ecs anakart var biosa supervıvorden de user pasword denden şıfre koyuyorum ancak hiç bir şekilde pc başlarken şıfreyle başlamıyor..hepsını tek tek denedim yine yapamadım acil yardım plss.!!

 4. burak dedi ki:

  ^hatası diyor ne yapmalıyım.

 5. fatih fita da diyebilirsiniz dedi ki:

  yaa usb girişlerim çalışmıo ne yapabilirim lütfen yardım…!!! ( aynı bu işlemleri yaptım hata diyo ) :( :( :(

 6. denizzz dedi ki:

  Bios pilini söküp beklemen gerekiyor. Bu yöntem açılış için değl biosa girerken istenen şifre için

 7. coskun dedi ki:

  aciL cevap bekLiorum

 8. coskun dedi ki:

  Eh be Kardeşim bıostan şifre koyduğun zaman windows ekranı geLmiyoki nerden başlata gelicende çalıştır diyecen …..( he bilmiyosan öğreneyim :D )

 9. METİN dedi ki:

  VİSTADA OLMUYOR PROGRAM YOKMU

 10. OKKES dedi ki:

  valla bunu bilmiyodum allah senden razı olsun pil çıkarmak zorunda kalmıcam artık

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.