Blu-Ray Disk Nasıl Yazılır

Blu-Ray Disk Nasıl Yazılır

Eğer Blu-Ray bir optik sürücüye sahipseniz. Birde Blu-Ray destekleyen bir programa sahip olmalısınız. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ImgBurn adlı program ile yalnızca Blu-Ray ile kısıtlı değil daha pek çok destek sunmaktadır. BIN, CCD, CDI, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG ve PDI dosyası formatlarını destekleyen yazılım AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA ve WV dahil – DirectShow / ACM dosya türünü Audio CD olarak yakabilirsiniz. Program Windows’un tüm sürümlerinin desteklediği gibi 32bit ve 64bit sürümleri de desteklemektedir.

İmgburn programı ile kolaylıkla DVD Video diskleri (bir VIDEO_TS klasöründen), HD DVD Video diskleri (HVDVD_TS klasöründen) ve Blu-ray video diskleri (BDAV / BDMV klasörü) oluşturmak için kullanabilirsiniz.

İmgburn programını indirmek için: http://www.imgburn.com adresine tıklayınız. Üst kısımda download seçeneğini göreceksiniz.
ImgBurn’ü kurup çalıştırınız. Daha sonra bir Blu-Ray video yazmak için ise BDAV, BDMV ve CERTIFICATE klasörlerini de kullanmanız gerekiyor.

ImgBurn’de Blu-Ray Nasıl Yazılır

ImgBurn programında Blu-Ray film yazmak için ImgBurn’ü kurup çalıştırıyorsunuz. Daha sonra bir Blu-Ray video yazmak için ise BDAV, BDMV ve CERTIFICATE klasörlerini kullanmanız gerekiyor. aBu klasörleri ekledikten sonra Data Type MODE1/2048 seçerek UDF ve 2.50 değerlerini seçin, ardından Recursive subdirectories kutucuğunu işaretliyorsunuz. Bu arada bilgi sekmesi altında Calculate seçeneğine tıklayarak boş alanın yeterli olduğundan emin olunuz. Daha sonra Build tuşuna tıklayın ve bir isim giriyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Nevin:ceyizcigelin@gmail.com kime ayit...
  • ömer:blog devretmek isteyen bana verebilir...
  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir