Çin Malı Tablet PC’ler Nasıl

Çin Malı Tablet PC’ler Nasıl

Çin malı tablet PC, Tablet bilgisayar satın alacam Çin malı tabletler iyi midir hangisini almalıyım? Günümüzde tablet bilgisayarlar sayesinde her fiyata artık internete girebileceğiniz bir bilgisayara sahip olabiliyorsunuz. Ancak piyasadaki tablet bilgisayarları incelediğimiz zaman fiyatların çok düşük seviyelerden çok yüksek seviyelere kadar çıktığını göreceksiniz. Cihazların teknik özellikleri size sunabildiği performans, ekran boyutu ve tabi ki pil ömrü oldukça etkilidir. Ancak Çin malı ürünler bu tüm bu özellikleri belli markalara göre çok daha ucuza sunabiliyor.

İdeal Bir Tablet PC Nasıl Olmalıdır

İdeal tabletin tanımı aslında kişiye göre değişmektedir. Çünkü tablet PC kullanım alanına göre işlevselliği değişmektedir. Öncelikle cihada neler yapacağınıza karar vermelisiniz. İnternete girmek sosyal ağlar ve bunların uygulamalarını kullanacaksanız piyasadaki tüm tablet PC’ler işinizi görürken oyun oynayacaksanız işler biraz değişiyor. Oyun oynayacaksanız daha güçlü işlemci, RAM bellek, depolama alanına ihtiyacınız olduğu gibi pil ömrü de çok önemli.

İdeal Ekran Boyutu Nasıl Olmalı

Oyun oynayacak kullanıcılar için büyük ekran boyutu çok önemlidir. 9 – 10” ekran boyutu ideal denilebilir. Çünkü ekran boyutu artıkça pil ömrü azalıyor ve tablet bilgisayarlar için bu çok önemli bir unsurdur. İnternet kullanıcıları ve sosyal medya tutkunları için 7” ideal gibi görünüyor.

Batarya Ömrü

Taşınabilir cihazların hemen hemen hepsinde batarya ömrü çok önemlidir. 5 – 6 saat pil ömrü vaat eden cihazlar genelde tercih ediliyor. Ancak batarya ömrü çok kısa olan cihazlarda genelde pil ömrü yazılmamaktadır. Çünkü hiç kimse 1 saat şarjı giden bir tablet PC tercih etmez. Özellikle oyun oynandığında pil ömrü çok daha hızlı tükenmektedir.

Çin Malı Tabletler

Çin malı tablet bilgisayarlar artık günümüzde marketlerde bile satılmaktadır. Sonuç itibarı ile 2 yıl garantisi olan bu cihazlar kısa pil ömürlerine sahipler ve ekranları pahalı rakiplerine göre çok daha çabuk yıpranıyor. Bu nedenle koruyucu kılıf almanızı öneririz. Satın alacağınız tablet PC işlemci, RAM ve dahili depolama alanı çok önemli. Çin malı tabletlerin ucuz olmasının bir diğer nedeni de dahili kameralarının olmaması olanlarında üzerlerindeki kameraların çözünürlüğünün çok düşük olmasıdır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.