Clean Boot Bilgisayarı Temiz Başlatma Yöntemi

Clean Boot Bilgisayarı Temiz Başlatma Yöntemi

, Temiz Önyükleme yada Temiz Başlangıç gibi çeşitli anlamalara geliyor. bilgisayarınızı bu şekilde başlatabilmek için bazı küçük adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz. Windows’u isterseniz sadece sürücüler ile bile başlatabilirsiniz. Çakışmaları önleyebilir açılış hızını artırabilirsiniz. Windows Installer servisini başlatıp bilgisayarınızın normal bir şekilde açılabilmesi için nasıl sıfırlayabileceğinizi anlatacağız. Yalnız uyarmadan geçmeyelim eğer bilgisayarınıza işlemini uyguladığınızda geçici işlev kaybı yaşayabilirsiniz. Bu işlev kaybı sizi korkutmasın çünkü bilgisayar normal bir şekilde açılabildikten sonra düzelecektir. Ancak aynı hata tekrar edebilir bu durumda gerekli hatayı aktif ederek düzeltebilirsiniz.

Clean boot işlemiyle genel problemleri çözebilirken, daha ayrıntılı ve özele indirgenmiş problemleri çözemeyebilir. Eğer bilgisayarınız bir ağa bağlıysa, ağ ayarlarından ötürü bu adımları gerçekleştirmeniz engellenebilir. Tamamen emin olmadan bu adımları gerçekleştirmeniz bilgisayarınız için bazı risklere neden olabilir.

Windows

Windows + R tuşlarına aynı anda basıp Çalıştır ekranını açıyorsunuz. Çıkan pencereye msconfig yazıp Tamam butonuna tıklayınız.

Karşınıza gelen Sistem Yapılandırması ekranında Hizmetler sekmesine tıklayın. Ardından Tüm Microsoft hizmetlerini gizle onay kutusunu işaretleyip, Tümünü Devre Dışı Bırak düğmesine basın.

sistem-yapilandirmasi

Başlatma sekmesine tıklayın ve Görev Yöneticisini aç seçeneğine tıklayın. Daha sonra Görev Yöneticisi’nin Başlangıç sekmesinde her bir başlangıç öğesine tıklayıp seçin ve ardından Devre Dışı Bırak düğmesine tıklamanız gerekiyor.

Görev Yöneticisi’ni kapatın. Sistem Yapılandırması ekranında Tamam düğmesine tıklayın ve son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemleri aktif edin.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Bir işlemcinin saniyede gerçekleştirebileceği maks...
  • umit:saat hızı nedir?...
  • deryaozarslan:merhaba bende ıkı senedır bu olayı yasıyorum ben h...
  • onur:bende aynınseylerı ıkı yıldır yasyorum aklımdakı d...
  • Merve:Benim facebook hesabım durduk yere kapatıldı 1 haf...
  • mehmet:çok teşekkür ederim acayip işime yaradı. tertemiz ...
  • Serdar:Arkadaşlar hakımda yalan yanlış calıştıgım şirkete...
  • admin:Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz?...
  • admin:Bataryanın modeline bağlı...