Çocuğum Bilgisayar Başında Ne Yapıyor Takip Etme

Çocuğum Bilgisayar Başında Ne Yapıyor Takip Etme

Çocuğunuzun bilgisayar başındaki aktivitelerini takip edebilirsiniz. Üstelik tamamen gizli ve ücretsiz bir program ile bunu yapmanız mümkün, çocuğunuz dışarıya çıktığı zaman nereye gittiğini kimle takıldığını hatta ne yediğine kadar bilmek istersiniz. Bu durum bilgisayar başındaki çocuk içinde geçerlidir. Çocuğunuzun bilgisayar başında neler yaptığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü çocuğunuz evde de olsa bilgisayar başında tehlike altındadır. Bilgisayarınızda yapılan tüm işlemleri klavyede girilen bilgileri yani yazışmaları çalışan programları ve belli aralıklarla ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Spyrix Free Keylogger Programının Özellikleri

Ücretsiz bir yazılım olan Spyrix Free Keylogger ile bilgisayarlarda casusluk yapmanız için değil kendi bilgisayarınızdaki izinsiz kullanıcıları engellemek için hazırlandığından dolayı yasadışı şekilde kullanımı durumunda sorumluluk almaktasınız. Bu nedenle indirdikten sonra dikkatli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle çocuklarının bilgisayarda zararlı içeriklere karşı gözlenmesini sağlamak için program arayanların Spyrix Free Keylogger’ı deneme şansları bulunuyor.

Hemen hemen her ebeveyn çocuğunun televizyonda hangi yayınları takip ettiğini, hangi kitap ve dergileri okuduğunu, dışarıya çıktığında ne yaptığını ve bilgisayarı ne amaçla kullandığını kontrol etmek ve denetlemek ister. Şüphesiz ki çocuklarının iyiliğini düşünen anne-babalar için çocuklarının bilgisayar başında ne yaptığını takip edebilmeleri için hazırlanan ücretli ve ücretsiz birçok yazılım mevcut. Spyruc Free Keylogger isminden de anlaşılabileceği gibi ücretsiz olan yazılımı Windows işletim sistemli her bilgisayara yükleyebilirsiniz, ancak programı başkalarının sistemine gizli şekilde yüklemeniz ya da çalışanlarınıza bilgi vermeden iş yerinizdeki sistemlerde kullanmanız durumunda yasal olarak suçlu durumuna düşebilirsiniz.

Program casus gibi çalıştığı için antivirüs programları tarafından zararlı yazılım olarak algılanıyor ve bu durum kullanıcıya raporlanıyor. Bu nedenle kurulumdan sonra antivirüs yazılımınızın ayarlarını düzenleyerek Spyrix Free Keylogger’ın sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yani Antivirüs programınızın ayarlarından yazılama izin vermeniz gerekiyor.

Spyrix Free Keylogger Nasıl Kullanılır

Programı ilk kez çalıştırdığınızda karşınıza Setting penceresi gelecek. Run at Windows Startup seçeneği yazılımın Windows başlangıcında otomatik olarak çalışmasını sağlıyor. Hide in the Task Manager yazılımın Görev Yöneticisi’nde gizlenmesini sağlıyor. Yazılımın , kurulu listesi ve Başlat menüsündeki kısa yollarının silinmesi için Remove sözcüğüyle başlayan ve alt alta yer alan üç seçeneği işaretleyebilirsiniz. Yazılımın arka planda çalışması için Hide the tray icon seçeneğini işaretleyin ve alt kısımdaki kutucuklara parolanızı girin. Yazılım arayüzünü görüntülemek için Ctrl + Alt + A kombinasyonunu kullanmalısınız, bu kombinasyonu değiştirme olanağı mevcut.

Screenshot bölümünde Windows Change seçeneği Windows’ta herhangi bir yazılım çalıştırıldığında ya da çalışan uygulamaların pencerelerinde değişiklik tespit edildiğinde ekran görüntüsü alınmasını sağlıyor. Clipboard Change ise pano içeriğine kopyalanan bilgilerin kaydedilmesini sağlıyor. Interface bölümündeki Language kutucuğunda dil tercihi yapılabiliyor ancak şu anda listede yalnızca İngilizce ve Rusça seçenekleri mevcut. Skin menüsünden farklı arayüzler seçilebiliyor, Windows 8 and Charm temasını beğendiğimizi söyleyebiliriz.

Program sade bir arayüze sahip ve tuttuğu kayıtlar anlaşılabilir durumda. Çalıştırılan uygulamaların adları, çalıştırılma tarihleri, etiketleri ve ekran görüntüleri kaydediliyor. Yazılımla ilgili kontrolleri yaptıktan sonra gizlemek için sağ üst bölümdeki Hide butonuna tıklayın. Tekrar erişmek istediğinizde Ctrl + Alt + A tuşlarına basıp parolanızı girmelisiniz. Yazılımın tuttuğu kayıtları temizlemek için Users\Kullanıcı Adınız\AppData\ Local\VirtualStore\Program Files\ Spyrix Free KeyloggerY dizinindeki logs ve ser klasörlerini boşaltabilirsiniz.

Spyrix Free Keylogger İndirme Linki

http://www.spyrix.com/spyrix-free-keylogger.php

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar