D Sürücüsü Nasıl Gizlenir

D Sürücüsü Nasıl Gizlenir

Eğer harddiskinizi C ve D gibi çeşitli partlara böldüyseniz ve sürücülerinizin birinde çeşitli dosyalar saklıyorsanız bu sürücüyü gizli hale getirerek ulaşılmaz hale getirebilirsiniz. Eğer kardeşinizden, eşinizden yada ofiste iseniz kimsenin erişmesini istemediğiniz dosyalarınız varsa metodu ile dosyalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Çünkü bilgisayarınızı karıştıracak olan kişi görmüş olduğu sürücüler içerisine bakacaktır. Gizli bir sürücü kesinlikle aklına gelmez ve geri getirmek için teknik bilgi gerekir.

Sürücüsü Gizleme Metodu

NoDrives-ManagerSürücüyü gizlemek için NoDrives Manager adlı ücretsiz ve kullanımı çok kolay olan yazılımı kullanacağız. NoDrives Manager programı ile bilgisayarlarımızdaki sabit disk sürücülerini istediğiniz gibi gizleyebileceksiniz. Buradaki en büyük amaç kullandığınız bilgisayar ortak bir bilgisayarsa yaşayacağınız sorunlardan kurtulmak veri kayıplarını önlemek ve değerli bilgilerinizi koruma altına almaktır.

NoDrives Manager sayesinde tüm sürücüleri görünmez yapmak mümkün olduğu için sizden başka kişilerin direkt olarak bilgilerinizin yer aldığı disklere girişi de engellenmiş hale geliyor. Programın arayüzü çok sade bir şekilde hazırlandığından dolayı kullanırken bir sorun yaşamanız da imkansız hale geliyor.

Programı açtığınız zaman arayüzünde gördüğünüz sürücü harflerini seçtikten sonra “Save Changes” butonuna tıklayarak gizleme işlemini yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yine aynı yöntem ile kullanarak geri alma imkanına da sahipsiniz. Eğer Windows kayıt defterindeki varsayılan değerleri geri getirmek isterseniz yine arayüzde yer alan butonları kullanabilirsiniz.

Programı sizden başkasının kullanmasını istemiyorsanız şifre koyarak engellemede yapabiliyorsunuz. Bu sayede programda sürücüleri geri açmak isteyenler sizin belirlediğiniz şifreyi girmeden bu işlemi gerçekleştiremezler, böylece verilerinizi güvenli bir şekilde koruma altına alabilirsiniz.

Eğer harhangi bir dizini güvenlik yada başka bir sebeple görünmez yapmak istiyorsanız kullana bileceğiniz küçük boyutlu bir yazılım NoDrives Maneger indirebilirsiniz.

NoDrives Manager İndirme Linki

http://nodrvman.sourceforge.net

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir