Daemon Tools Lite Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Daemon Tools Lite Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Daemon Tools Lite programı sanal disk oluşturmanıza yarayan ücretsiz bir programdır. CD ve DVD gibi çok kullanılan disklerin sanallarını oluşturarak hem daha hızlı çalışmasını sağlayabilir hem de CD ve DVD’leri sürekli yanınızda bulundurmak zorunda kalmazsınız. Özellikle son zamanlarda internette paylaşıma açılan oyun ve programları kalıp dosyalar halinde paylaşıma sunulmakta, Daemon Tools Lite programı ile bir kalıp doyasını sanal ROM’da çalıştıracağız. İşte adım adım Daemon Tools Lite programının kurulumu ve kullanılması;

Ücretsiz Daemon Tools Lite programını kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirmelisiniz.

http://www.daemon-tools.cc/eng/products/dtLite

Programın kurulum dosyasını indirdikten sonra çalıştırınız. Karşınıza çıkan kullanım sözleşmesini “I Agree” seçeneğini seçerek devam ediniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta “Free License” seçeneğini seçmeli ve devam etmelisiniz. İlgili adımları “Next” yaprak kurulumu tamamlayınız. Programın kurulumunu tamamladıktan sonra önemli olan kısmı kullanımına geçelim;

Daemon Tools Kullanımı

Programı yükledikten sonra sağ alt kısımda DAEMON Tools Lite programın simgesi gelecektir. Simgeye tıkladığınızda açılan menüden “Virtual Devices“ seçeneğinden “No Media” görünenlerden bir tanesini seçerek daha sonra kalıp doyasının yüklü olduğu yere ulaşarak dosyayı seçiniz. artık seçtiğiniz kalıp (ISO) dosyası sanal diskinizde takılı olacaktır.

Sanal diski oluşturmuş olduğunuz sanal ROM’dan çıkartmak için “Bilgisayar” sekmesine tıklayınız ve açılan pencereden sanal ROM üzerine gelip sağ tık yapınız ve açılan menüden “çıkart” seçeneğini seçiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.