Deep Freeze Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Deep Freeze Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım

Deep Freeze programı sistem koruyucu ve sıfırlayıcı programdır. Deep Freeze artırılmış güvenliği ve koruması ile kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Programı ilk kurduğunuz gün veya programı aktif olarak başlattığınız andan itibaren ne yapılırsa yapılsın resetleme sonrası bilgisayar otomatik olarak ilk halini alıyor. Kısacası Deep Freeze; saldırı ve program bozulmalarına karşı kesin çözümdür. Temiz ve sorunsuz bir sistemi o şekilde dondurduğu için virüs gibi zararlı yazılımlar veya yanlışlıkla silinen bir sistem dosyası bilgisayarlarınıza herhangi bir zarar vermeyecektir.

Programı kaldırmak için ise önce Deep freeze’i deaktivite (pasif) etmeniz sonra kurulum dosyasını tekrar çalıştırıp uninstall seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Kaldırma işlemi otomatik olarak devam edecek ve Deep Freeze bilgisayarınızdan kalkmış olacaktır. Ancak burada şöyle bir sorun var programı kaldırırken sistem sizden programı ilk kurduğunuzda ki şifrenizi isteyecektir. Bu programın kendini koruması için alınmış bir önlemdir. Şifreyi unuttuysanız veya bir hata ile karşılaştıysanız yapmanız gerekenle şu şekilde olacaktır:

Eğer Deep Freeze programını lisanslı olarak kullanıyorsanız teknik destek almak için support@faronics.com adresine E-Posta gönderiniz. Deneme sürümünü kullanıyorsanız yapmanız gereken BIOS‘a girip saat ayarlarından sisteminizin saatini en az 1 yıl geri almalısınız ve bilgisayarı yeniden başlatmalısınız.

Biosa girmek için Bilgisayar açılırken Delete veya F2 tuşuna başmalsınız.

Press DEL to enter SETUP veya Press F2 to enter SETUP uyarısını zaten göreceksiniz. Tarih ayarlarını yaptıktan sonra Save & Exit Setup seçeneği ile çıkış yapmalısınız.

Tarih ayarlarını yaptıktan sonra Deep Freeze’i kaldırabilirsiniz. Bios ayarlarınızı yine aynı şekilde düzeltebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir