Dizüstü Bilgisayarda Güç Tasarrufu Yapmak

Dizüstü Bilgisayarda Güç Tasarrufu Yapmak

Dizüstü bilgisayarda enerji tasarrufu yaparak ömrü nasıl uzatılır? Dizüstü bilgisayarlarda pili daha uzun sürede kullanmak için ne yapmalı? Yakınlarınızda bir elektrik kaynağı bulunmuyor ve dizüstü bilgisayarınızın pilinden maksimum şekilde faydalanmak istiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi uygulamanızı tavsiye ederiz.

Ekran aydınlatması en çok pil tüketen bileşenlerden biridir, LCD ışığının şiddetini minimuma indirerek yüzde 25 ile yüzde 30 arasında tasarruf edebilirsiniz.

Mümkünse, CD ya da DVD okuma – yazma işlemlerini dizüstü bilgisayarınızı elektriğe bağlayana kadar erteleyin. Dizüstü bilgisayarınızın optik sürücüsü hem geleneksel sürücülerden yavaş çalışır hem de çok miktarda pil tüketir.

Kablosuz ağ ve Bluetooth özelliklerini, sadece gerçekten ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda etkinleştirin. Böylece % 10’a varan tasarrufu sağlayabilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz yazılımlar dışında başka program çalıştırmayın. Görev Çubuğunun sağ kısmına yerleşen ve arka planda çalışan diğer uygulamaları minimuma indirin.

PCMCIA kontrolcüsünü, seri bağlantı noktasını ve kullanmadığınız diğer donanımları devreden çıkartın. Kablosuz ağ bağlantısını kapatmakla kalmayın “Ağ Bağlantıları” penceresinden kullanmadığınız bağlantıları devre dışı bırakın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir