Dosyaların İçerisinde İstediğiniz Kelimeyi Aratma

Dosyaların İçerisinde İstediğiniz Kelimeyi Aratma

Tüm metin tabanlı dosyalarda kelim taratma, birden fazla belgede kelime arama programı. Infile Seeker adlı ücretsiz program bilgisayarınızdaki metin tabanlı dosyalar üzerinde istediğiniz bir kelimeyi aramanızı sağlayan kullanımı kolay bir taratma programıdır. Misal elinizde pek çok belge var her bir belge yüzlerce sayfalardan oluşuyor. İşte böyle bir durumda tek tek belgeleri açıp bu yüzlerce sayfayı taramak hem zihin yorgunluğu hem de uzunca bir vakit kaybına yol açacaktır. Infile Seeker adlı program burada devreye giriyor ve aradığınız başlık yada kilit olabilecek bir kelimeyi giriyorsunuz ve yüzlerce dosya ve binlerce sayfada taratma yapmaya başlatabiliyorsunuz. Program ilgili metin geçen belgeyi size gösteriyor.

Infile Seeker yazılımı ile istediğiniz kelimeyi bilgisayar içerisinde bulunan tüm metin tabanlı doyaları taratarak yapabiliyorsunuz. Yazılım TXT, PHP, HTML, HTML, XML. JS, CSS, ASP, ASPX, CPP gibi pek çok dosya formatını desteklemektedir. Bilgisayarınıza not ettiğiniz bir belgenin nerede ve hangi doyanın içine kaydettiğinizi bilmiyorsanız bu yazılım imdadınıza yetişiyor. Infile Seeker küçük boyutlu bir yazılım olmasına rağmen büyük işlere imza atmaktadır. Aradığınız kelime, cümle, rakam veya herhangi karakterlerden oluşan metin dizesini kolayca bulmanıza yardımcı oluyor.

Infile Seeker Nasıl Kullanılır

Program özellikle yazılım geliştiricileri ve yöneticilerin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirildi. InFile Seeker belirli bir klasör ve alt klasörlerinde bulunan tüm dosyaların içerisinde hızlı ve detaylı bir tarama yapabiliyorsunuz.

Kullanımı oldukça basit olan yazılım ile arama yapmak için programı çalıştırıp Seeking setting sekmesi altında Keyword to seek altında yer alan boşluğa aramak istediğiniz kelimeyi, numarayı yada herhangi bir karakteri giriyorsunuz daha sonra arama yapmak istediğiniz dizini belirtiyorsunuz. Eğer dosyalarını bir klasör içerisindeyse Select Folder butonuna tıklayarak ilgili klasörü seçiyorsunuz. Sağ tarafta yer alan Seek in subfolders seçeneğine tıklayın ve desteklenen dosya formatlarından istediklerinizi seçebilirsiniz.

Listede olmayan bir dosya türü aratmak istiyorsanız sağ kısımdaki Add New file Type butonuna tıklayarak yeni bir dosya seçiniz. Aramayı başlatmak için Start seeking butonuna tıklıyorsunuz ve arama sonuçlarını Seeking results sekmesi altında göreceksiniz.

Infile Seeker İndirme Linki

http://www.xtreme-lab.net/en/infiles.htm

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.