Ekran görüntüsünü Video Olarak Kaydeden Ücretsiz Program

Ekran görüntüsünü Video Olarak Kaydeden Ücretsiz Program

Son zamanlarda sosyal medyanın da etkin olarak kullanılması ile birlikte ekran görüntünüzü kaydedip video sitelerinde ve sosyal medyalarda paylaşabilirsiniz. Bununla ilgili programlar araştırdığınızda programlar ya ücretli yada istenildiği gibi kullanışlı olmadığını görürsünüz. Freez Screen Video Capture adlı program hem ücretsiz hem de videonun boyutunu anında ayarlayabildiğiniz güzel bir özelliğe sahip. Uygulamanın tek eksi yönü her açılışta ayarlarını yeniden kendinizce düzenlemeniz gerekiyor.

Freez Screen Video Capture Programının Kullanımı

Ekran görüntülerini kayıt eden yazılım ile mikrofona sahipseniz kolayca seslendirmede yapabiliyorsunuz. Program ürün, website, yazılım gibi tanıtımlarınızı kolayca tanıtmanıza imkan veriyor. Program ekranın tümünü yada kendi belirleyebileceğiniz bir kısmını kaydetme seçeneklerini kullanıcılara sunuyor.

Ekran kaydını tamamladıktan sonra sabit diskiniz üzerine kaydetmeden önce ses ve video ayarlarını da yapılandırmanıza olanak sağlayan program ile video dosyaları için (Microsoft Video 1, MPEG-4, DivX, …) ve ses dosyaları için (PCM, ADPCM, MP3, OGG, …) codeclerini kullanabilirsiniz.

Freez Screen Video Capture Nasıl Kullanılır

Programı çalıştırdığınızda küçük bir ekran karşınıza çıkacaktır. Options butonuna tıklayarak kaydetmek istediğiniz videonun ayarlarını yapabilirsiniz.

Freez-Screen-Video-Capture

Compressor, bölümünden videonun kayıt türünü seçebilirsiniz. Intel IYUV codec, Radius Cinepak Codec Bileşeni, Intel IYUV codec, Microsoft Video 1 kayıt türleri yer almaktadır.

Quality (Kalite), buradan videonun kalitesini belirliyorsunuz. Fps bölümünü artırarak veya düşürerek videonun saniyedeki fotoğraf sayısını belirleyebilirsiniz.

Audio (ses), buradan videonun ses ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Record Audio yazısının üzerindeki tiki kaldırarak sessiz bir videoda yapabilirsiniz.

Freez Screen Video Capture Temel Özellikleri

Klavye kısayol tuşlarıyla kayda başlatma, kaydı duraklatma ve bitirme
Ekran aktivitelerini AVI formatında kaydetme
Ekran kayıtlarını istediğiniz renk derinliğinde alabilme
Mikrofon, web sitesi ve bilgisayar seslerini kaydebilme
Video kaydı için ses ve video yapılandırma seçenekleri
Fare işaretçisinin bulunduğu bölümü kaydedebilme özelliği
Kullanıcı dostu arayüz ve kolay kullanım
Ücretsiz kullanım

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.