En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları

Bedava video düzenleme programları ile kendi kliplerinizi ve filmlerinizi oluşturabilirsiniz. Genel kanının aksine kendi videolarınızı oluşturmak için yüksek maliyetli yazılımlara ihtiyacınız yok, çünkü bu işlemi başarılı bir şekilde yapabileceğiniz pek çok ücretsiz yazılımlar yer alıyor. Alternatif video düzenleme programlarını deneyerek kendi videolarınızı yapabilirsiniz. Aşağıda sizlere ücretsiz olarak video düzenleme için kullanabileceğiniz alternatif programları tanıtacağız. Bunlar Lightworks, Movie Maker ve VirtualDub programıdır. İşte yazılımların detayları…

Lightworks

Profesyonel video düzenleme programı ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Dosya boyutu 129MB olan yazılımın dili ise İngilizcedir. Baştan belirtelim programı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilmek için, üretici sitesine kayıt olarak, e-posta adresinize gönderilen kodu programa girmeniz gerekiyor. Lightworks programı gerçekten de tüm video düzenleme işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabileceğiniz en kolay kullanımlı ve en iyi programlar arasındadır. Hatta birçok Hollywood yapımı Lightworks programı yapılmıştır. Tam teşekküllü bir video prodüksiyon programı olarak kullanabileceğiniz Lightworks’ün ücretsiz sürümünde her ne kadar kısıtlamalar olsa da kişisel işlerinizi rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyor.

Lightworks İndirme linki: https://www.lwks.com/get-windows

Movie Maker

Microsoft, Windows kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıttığı yazılım 131MB boyutunda ve Türkçe dil desteği bulunuyor. Yazılım içerisinde ses dalgası görüntüleme, video titreşim ve sarsıntılarını azaltma, çevrim içi ses ve şarkı ekleme, video etkileşimi ve kolay paylaşım özelliği sunuyor. Video düzenleme işlemi ile ilgili hedefleriniz çok yükse değilse, sizin için basit bir çözüm sunuyor. Program tek bir tıklama ile filtreler, animasyonlar, geçiş efektleri ve metin bildirimleri gibi özelliklerin kullanımı Movie Maker ile gerçekten oldukça basittir. Çeşitli videolara basit montajlar yaparak, kendi kişisel notlarınızı eklemek için kullanabileceğiniz her şey Movie Maker’da yer alıyor.

Movie Maker İndirme Linki: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-live/movie-maker

VirtualDub

Ücretsiz film editörü olan yazılım video düzenleme programıdır. Ücretsiz olan yazılım sadece 1.7MB boyuta sahip. AVI, OGM, MKV formatlarından sisteminizde bulunan codec formatlarında dönüştürebiliyorsunuz. Videolarınızın kalitelerini ayarlama, sıkıştırma, istemediğiniz bölümleri kesip montajlayabilme veya yeni kareler ekleyebiliyorsunuz. VirtualDub yazılımı video işleme konusunda oldukça başarılıdır.

VirtualDub İndirme Linki: http://www.virtualdub.org/download.html

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • serdar:Arkadaşlar burada nano teknolojisi hakkında bir ma...
  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...