Flaş Belleklerle Gelen Virüsleri Engelleme Programı

Flaş Belleklerle Gelen Virüsleri Engelleme Programı

USB disklerle bulaşan AutoRun virüsleri engelleme, flaş belleklerle gelen casus yazılımlar nasıl engellenir? Bildiğiniz üzere son zamanlarda flaş belleklere yönelik virüsler arttı. Özellikle Autorun.inf dosyasına bulaşan virüsler flaş belleğinizi taktığınız an önce belleğinize daha sonra başka bir bilgisayara taktığınızda da o bilgisayara geçiyor. Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan yazılım tüm işletim sistemlerini desteklemektedir. Antimalware ve USB aygıtları için aşı diyebiliriz. USB sürücüler aracılığıyla yayılan kötü amaçlı yazılım engellemek için ücretsiz bir antimalware programıdır.

Panda USB Vaccine programı Conficker solucanı, spybot ve malware USB bellekler aracılığı ile AutoRun dosyasına yerleşerek yayılmaktadır. Flash belleğinizi taktığınızda bu zararlı yazılımlar bilgisayarınıza sızıyor ve sisteminiz zarar görüyor. USB belleğinizi takıldığınızda program size aşı yapıp yapmayacağınızı soruyor. Burada aşı yaptığınız dosya autorun.exe dosyasıdır.

Panda USB Vaccine USB bellekler, dijital kameralar, hafıza kartları, MP3 oynatıcılar, cep telefonları gibi daha pek çok taşınabilir cihazda bulaşan zararlı yazılımları bloke ediyor böylece sisteminize sızmasını engelliyor. Sisteminize artık harici olarak istediğiniz depolma aygıtını takabilirsiniz.

Program hem bilgisayarınızın hem de Flaş belleğinizin AutoRun özelliğini kapatabiliyor. USB diskinizi bilgisayarınıza taktığınızda Windows otomatik olarak belleğinizi çalıştırıyor bu nedenle buradaki casus yazılım anında bilgisayarınıza geçiyor. İşte Panda USB Vaccine bu soruna çözüm üretiyor.

Panda USB Vaccine Ücretsiz İndir

http://www.pandasecurity.com/homeusers/downloads/usbvaccine/

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.