Fotoğraflardaki Kişisel Bilgileri Silme

Fotoğraflardaki Kişisel Bilgileri Silme

Dijital fotoğraf makineniz veya cep telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflara otomatik olarak bazı bilgiler fotoğrafa kaydedilir. Son zamanlarda sosyal medyada sıkça yapılan fotoğraf paylaşımı nedeni ile fotoğrafınızdaki bilgilere herkes ulaşabilir. Adınız, soyadınız, konum bilgisi, fotoğrafın tarihi ve daha pek çok bilgi fotoğrafın içerisinde bulunmaktadır. Fotoğrafınızı internete koyduğunuz zaman fotoğrafta bulunan bu tip bilgiler herkes tarafında öğrenilebiliyor ancak sadece birkaç adımda bu bilgilerin tamamını temizleyebilirsiniz.

Yapanız gereken ilk iş kişisel bilgilerini silmek istediğiniz fotoğrafın üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Özellikler’e tıklıyorsunuz. Eğer bilgilerini silmek istediğiniz fotoğraf sayısı çok ise fotoğrafları toplu olarak seçebiliyorsunuz.

Seçtiğiniz fotoğrafın özellikleri ile ilgili bilgiler karşınıza çıkacaktır. Üst kısımdan “Ayrıntılar” sekmesini seçiyorsunuz.

Bu sekmede en alt kısımda bulunan “Özellikleri ve Kişisel Bilgileri Kaldır” bağlantısına tıklıyorsunuz ve karşınıza yeni bir pencere açılıyor. Bu pencereden silinmesini istediğiniz, kaldırılmasının zorunlu olduğu bilgileri seçebilir ya da “Tümünü Seç” butonuna tıklayarak tamamını yok edebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra “Tamam” butonuna tıklayarak bilgilerinizi temizleyebilirsiniz. Artık işaretlediğiniz bilgiler silinecek ve ilgili alanların karşısında herhangi bir bilgi olmayacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.