Gün Işığına Göre Monitör Parlaklığını Ayarlama

Gün Işığına Göre Monitör Parlaklığını Ayarlama

F.lux ile monitörünüzün ayarlarını gün ışığına göre otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Akıllı cep telefonu ve tabletlerde sensor bulunduğu için gün ışığına göre cihazınız ekran parlaklığını ayarlar ve büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Işık koşullarını değiştirmek için monitör ayarlarınızı sürekli olarak düzenleme yapmanız gerekebilir. F.lux adlı bu ücretsiz yazılım monitörünüzün renk ısısını ve parlaklığını za¬man ve mekana bağlı olarak yaptığınız değişikliklere göre ayarlamaya çalışıyor. Bunun içinde bulunduğunuz konumu kullanıyor.

F.lux Nasıl Kullanılır

F.lux yazılımı gün ışığı için tasarlanmış olan bilgisayar ekranınızın günün o anki saatine bağlı olarak ekran sıcaklık renklerini değiştirerek gözlerinizi daha az yorulmasını amaçlayan ücretsiz bir yazılımdır. Bunun için bulunduğunuz şehrin koordinatlarını programa girmeniz gerekiyor. yapma programı f.lux günün saatine göre ekran sıcaklığını sizin için ayarlayacaktır. Bulunduğunuz gölgenin koordinatlarını bilmiyorsanız ulaşmak için https://justgetflux.com/map.html sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Konum tespiti yaparak size koordinat bilgisi veriliyor.

Çok uzun süre bilgisayar başında oturanların zamanla gözleri yorulmaya başlar. Hatta bundan dolayı hastalıklar dahi ortaya çıkıyor. Uzun süre bakmaktan dolayı gözlerde kızarma, kaşıntı, kanlanma gibi şikayetler sürekli olarak artıyor. Hatta bu durum uyku bozukluklarına yol açabilir. Bu şikayetleri gidermek için F.lux programı monitör ışığınızı bulunduğunuz ortama ve saate göre otomatik olarak ayarlıyor. Bir çok kullanıcı ekran ayarını yaptıktan sonra bir daha ayar yapma gereği duymuyor. Çünkü sürekli uğraşılacak bir iş değil. Özellikle akşam saatlerinde ekran parlaklığı size fazla gelebilir. F.lux’u ilk kurduğunuzda bilgisayarınızı nerede ve ne tarz bir ışıkta kullandığınızı ayarladıktan sonraki tüm ayarlar otomatik olarak yapılıyor. Koordinatlarınızı girmeyi unutmayın.

F.lux İndirme Linki
https://justgetflux.com/flux-setup.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...
  • Eyüp kaymaz:Fotoğraf makinesini satan ben alıcıyım Sony dscw 7...
  • Meltem:Bana bildirim gelmesini istemiyorum ve arkadas ist...