Gün Işığına Göre Monitör Parlaklığını Ayarlama

Gün Işığına Göre Monitör Parlaklığını Ayarlama

F.lux ile monitörünüzün ayarlarını gün ışığına göre otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Akıllı cep telefonu ve tabletlerde sensor bulunduğu için gün ışığına göre cihazınız ekran parlaklığını ayarlar ve büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Işık koşullarını değiştirmek için monitör ayarlarınızı sürekli olarak düzenleme yapmanız gerekebilir. F.lux adlı bu ücretsiz yazılım monitörünüzün renk ısısını ve parlaklığını za¬man ve mekana bağlı olarak yaptığınız değişikliklere göre ayarlamaya çalışıyor. Bunun içinde bulunduğunuz konumu kullanıyor.

F.lux Nasıl Kullanılır

F.lux yazılımı gün ışığı için tasarlanmış olan bilgisayar ekranınızın günün o anki saatine bağlı olarak ekran sıcaklık renklerini değiştirerek gözlerinizi daha az yorulmasını amaçlayan ücretsiz bir yazılımdır. Bunun için bulunduğunuz şehrin koordinatlarını programa girmeniz gerekiyor. yapma programı f.lux günün saatine göre ekran sıcaklığını sizin için ayarlayacaktır. Bulunduğunuz gölgenin koordinatlarını bilmiyorsanız ulaşmak için https://justgetflux.com/map.html sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Konum tespiti yaparak size koordinat bilgisi veriliyor.

Çok uzun süre bilgisayar başında oturanların zamanla gözleri yorulmaya başlar. Hatta bundan dolayı hastalıklar dahi ortaya çıkıyor. Uzun süre bakmaktan dolayı gözlerde kızarma, kaşıntı, kanlanma gibi şikayetler sürekli olarak artıyor. Hatta bu durum uyku bozukluklarına yol açabilir. Bu şikayetleri gidermek için F.lux programı monitör ışığınızı bulunduğunuz ortama ve saate göre otomatik olarak ayarlıyor. Bir çok kullanıcı ekran ayarını yaptıktan sonra bir daha ayar yapma gereği duymuyor. Çünkü sürekli uğraşılacak bir iş değil. Özellikle akşam saatlerinde ekran parlaklığı size fazla gelebilir. F.lux’u ilk kurduğunuzda bilgisayarınızı nerede ve ne tarz bir ışıkta kullandığınızı ayarladıktan sonraki tüm ayarlar otomatik olarak yapılıyor. Koordinatlarınızı girmeyi unutmayın.

F.lux İndirme Linki
https://justgetflux.com/flux-setup.exe

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir