Hackerlar Bilgisayarlara Nasıl Giriyorlar

Hackerlar Bilgisayarlara Nasıl Giriyorlar

Hacker kelimesinin Türkçe karşılığı bilgisayar korsanı olarak çevirebiliriz bilgisayar korsanları Bilgisayar ve haberleşme teknolojileri konusundaki bilgisini gizli verilere ulaşmak, ağlar üzerinde yasal olmayan zarar verici işler yapmak için kullanan kimsedir. Peki Hackerlar bu işi nasıl yapıyorlar bankaların bilgisayarlarına dahi girebilen bu korsanlar kişisel bilgisayarlarınıza girip istedikleri bilgilere ulaşabilir hatta onları değiştirebiliyorlar.

Hackerların bir bilgisayara girebilmesi için o bilgisayarın IP (Internet Protocol) adresini bilmesi gerekir. Bu sizin ev adresiniz gibi düşünebilirsiniz. Hackerlar MSN üzerinden IP numaranızı kolayca öğrenebilir. Bir Web sitesine girdiyseniz, IP adresiniz Web sitenin istatistik kayıtlarında tutuluyor. Korumasız bir bilgisayar ise anında bilgisayarınıza girebilirler

Hackerların genelde Bilgisayarı izinsiz kontrol etmek için kullandıkları yazılım Botnet’tir. Botnet Bilgisayarınıza bulaşan bir çeşit trojan (virüs’tür). Hacker Botnet’in .exe dosyasını sizin bilgisayarınıza bulaştırdıktan sonra, Sizden izinsiz bir internet sayfası açabilir, ekranınızı izleyebilir. Botnet bir mirc script botudur. Script yazar gibi bot yazr gibi yazilir. Fakat kötü kodlar yazilir. Ve bu Scripti bilgisayarina kuranlar, lamerlerin botu haline gelirler.

Botnet kelimesi birçok insanın nefret ettiği bir kelimedir. Botnet en çok Reklam, Saldırı ve benzeri kar elde etmek için kullanılmaktadır. Günümüzde Botnet programı bulmanız kolay değil. Botnet programını kullanmak suç olduğundan dolayı İnternette Botnet bulmanız zor.

Hacker Botnet programı ile ayarlar yapılandırarak bir .exe dosyası oluşturur ve bunu internet kullanıcılarına yedirir. Bu nedenle Windows XP kullanıyorsanız kesinlikle bilgisayarınızda Antivirüs Programı bulundurun. Zira Botnet çok tehlikelidir. Botnet kısaca bir çeşit virüstür. Botnet .exe dosyasını yiyen kişi Zombi olur. Artık Bilgisayarı esir olmuştur. Bilgisayarınız kendi kendine çok yavaşlıyor. İnternet sayfası açıyor vb. eylemlerde bulunuyorsa bu başka tür virüste olabilir. Şunu da söylemekte fayda var: Botnet virüsünün %90‘ı internet sitelerinden bulaşmaktadır.

Botnet hakkında daha fazla bilgiye saihp olmak istiyorsanız: Botnet saldırılarına karşı alınabilecek önlemler ve Botnetten korunmak için bilgiler içeren dökümanları Google ‘da arayarak kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bilgisayarınızın çalışma düzeyi aşırı derecede yavaşladıysa, otomatik olarak web sayfaları açılıyorsa, Sistemi geri yükleme veya Windows’u tekrar kurmalısınız.

Windowsunuzu güncel tutun bu sayede güvenlik zaaflarından kurtulmuş olacaksınız kullanacağınız antivirüs programı ile güvenlik duvarınızı güçlendirebilirsiniz. Ama şunuda unutmamanız gerekir Elektronik ortamda %100 güvenlik diye bir şey yoktur.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (7 Yorum)

 1. hako dedi ki:

  s.a arkadaşlar hacker azad kardeşim benimde sana bir sorum olacak meililleirme msj yazarmısın kardeşim hangi programlama dillerini kullanarak hacker oldun soylermisin.

 2. Muzaffer dedi ki:

  Hacker azad merhaba bende gercekten hacker olmak istiyorum bilgisayar konusunda iyiyim ama kendimi kisitlanmis hissediyorum kendimi daha ust seviyelere tasimayi istiyorum eger mumkun ise senden yardim istiyorum…

 3. resul dedi ki:

  hacker nasil olunuyo

 4. alex dedi ki:

  bende en az 2 yıl calıştım bugune bugun en iyi hacer benim en iyi ben giriyorum

 5. hacker azad dedi ki:

  evet örneğin benim gibi hackler gibi :))

  hacker olmak çok zor ben bile 2 yıl içiçnde oldum

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.