Harddisk Sürücüleri Nasıl Gizlenir

Harddisk Sürücüleri Nasıl Gizlenir

Disk sürücüleri nasıl gizlenir? Ücretsiz HDD sürücülerini gizleme programı indir. Yerel diskinizi gizlemek için yapmanız gerekenleri sırası ile anlatacağız. Windows işletim sistemi kullanan kullanıcılar işletim sisteminin yüklü olduğu “C” sürücüsünün haricinde ek olarak sürücüler oluşturuyor. Çünkü Windows hata verdiğinde, virüs bulaştığında veya açılmadığında bu diğer sürücüler imdada yetişir. Özelikle fotoğraf, video gibi kaybolmaması gereken belgeler bu sürücülerde tutulur. İşyerinde veya evde birden fazla kullanıcı tarafından kullanılan bilgisayarlarda sürücünüzü gizleme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bu ücretsiz program imdanızayetişiyor.

NoDrives-ManagerNoDrives Manager adlı ücretsiz program ile sürücülerinizi gizlemek çok basit, çünkü yazılım kullanımı kolay bir arayüze sahip. Yazılım sabit disk, optik disk ve USB bellek sürücülerini gizlemenize imkan veriyor. Yapmanız gerekenler ise şu şeilde;

İlk olarak programı çalıştırıyorsunuz ve Save changes butonuna tıklıyorsunuz. Daha sonra Görev Yöneticisi’nde Explorer.exe’yi sonlandırın ve tekrar çalıştırın. Görev yöneticisini açmak için CTRL + ALT + DELETE tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Bu pencere açıldıktan sonra işlemler sekmesine geçmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra sürücüleriniz gizlenecektir.

Eğer sürücünüzün içerisine girilip bakılabilmesini istemiyorsanız şifre ile koruma altına alabilirsiniz. Bunu yapabilmek içinde NoDrives Manager yazılımının ana ekranında Set / change password seçeneğini seçerek şifrenizi belirleyip ilgili disk sürücüsünü her açışta şifre isteyerek koruma altına alabilirsiniz.

NoDrives Manager Programı

http://sourceforge.net/projects/nodrvman/files/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...