Harddiskinizdeki Bilgileri Güvenli Silmenin Yolu

Harddiskinizdeki Bilgileri Güvenli Silmenin Yolu

Bilgisayarınızdaki bilgileri geri dönüşü mümkün olmayacak şekilde silebilirsiniz. Normal şartlarda format dahi atsanız bilgileriniz kaybolmamakta Recovery programları sayesinde bilgisayarınızdaki veriler geri getirilebiliyor. Bilgisayarınızı satmak istediğinizde veya bir başkasına verdiğinizde içerisinde daha öncede yüklü olan kişisel verilerinizin bir başkasının eline geçmesini istemiyorsanız bu ücretsiz yazılım sayesinde yapabilirsiniz.

Programımızın adı DBAN, yapmanız gereken ilk şey iso dosyasının dban internet sayfasından indirip bir cd’ye yazmaktır. CD yazma işlemi bittiği zaman DBAN çektiğiniz cd’yi sürücünüze tekrar takın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın açılışta bios’a girerek boot ayarlarını öncelikli olarak CD yapın ve bilgisayarınızı cd aracılığı ile başlatın. DBAN ‘in açılışı tamamlandıktan sonra açılış ekranı karşınıza çıkacaktır ilk açılış sayfasında bulunan komut satırına “autonuke” yazıyorsunuz.

Komutu yazdıktan sonra hard diskiniz güvenli bir şekilde silinmeye başlayacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra yapmanız gereken tek şey, cd’yi çıkartmaktır. sonrasında ise işletim sistemini yeniden kurabilirsiniz. Böylece Harddiskinizde ki eski bilgileri geri ortaya çıkartmak isteyecek kişi bilgilere erişemeyecektir.

DBAN Download sayfasına gitmek için buraya tıklayınız

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir