iOS, iPhone ve iPad Nasıl Hızlandırılır

iOS, iPhone ve iPad Nasıl Hızlandırılır

İşletim sistemli cihazlar kullanıldıkça ilk günkü performansından uzaklaşırlar. Ön belleklerin dolması, program artıkları, casus yazılımlar derken işlemciniz ve RAM belleğiniz devamlı meşgul olur. Buda cihazınızın performansını düşürdüğü gibi şarjını da çabuk bitirir. Cihazınızın performansını artıracak bir sürü ücretli ve ücretsiz uygulama bulunmaktadır. Ancak şimdi anlatacağımız yöntemler ile uygulama kullanmadan cihazınızı ilk günkü performansına getirecek kadar artırabilirsiniz.

İlk olarak cihazınızın Hafızasını kontrol ediniz. “Ayarlar” simgesine tıklayarak buradan “Genel” seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra “Kullanım” seçeneğine tıklayınız. En üstte hafızanızda kaç GB boş yer olduğunu göreceksiniz. Aynı yerde ne kadar GB alnın kullanıldığını da görebilirsiniz. Önemli olan cihazınızın en az %10’luk bir kısmının boş olması gerekmektedir. Örneğin cihazınızın toplam hafızası 16GB ise en az 1.6GB boş alanınızın olması gerekmektedir.

Cihazınızda ne kadar boş alan olduğunu öğrendiniz. Şimdi sıra gerekli alanı açmaya geldi. kullanmadığınız uygulamaları, müzikleri, videoları ve diğer gereksiz tüm verileri silmelisiniz

Cihazınızın ana ekranından Müzik ve Video seçeneğini seçin. Sonraki ekranda müzik ve podcast veri kullanımını özet olarak göreceksiniz. Bunları sağ üstteki “Düzenle” düğmesine basarak ardından beyaz çizgili kırmızı çember simgesine basarak ve Sil’i seçerek temizleyin.

İnternet Tarayıcınızın ön belleğini mutlaka düzenli olarak temizlemelisiniz. “Ayarlar – Safari” buradan “Gelişmiş” – “Web sitesi verileri” altından “Tüm Web Sitesi Verilerini Temizle” seçeneğini kullanarak tüm veri ve çerezlerinizi siliniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Evet zaten verimli çalışabilmesi için bir Anfiye i...
  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...