iPhone, iPad, Android için Çoklu Ortam Medya Formatlarını Dönüştürme

iPhone, iPad, Android için Çoklu Ortam Medya Formatlarını Dönüştürme

Sahip olduğunuz çoklu ortam dosyalarının formatlarını birbirleri arasında dönüştürmek sandığınızdan da kolay. Öncelikle http://www.mediacoderhq.com/download.htm adresinden MediaCoder adlı yazılımımızın Full Edition sürümünü indirip kuruyoruz. Bu aşamada dilerseniz amacınıza uygun bir başka sürümü de indirmeyi tercih edebilirsiniz. MediaCoder bu tarz yazılımlar arasında ücretsiz olması ve yüksek performansı ile en iyi yazılımlardan biridir. Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan gerek iOS gerekse Android işletim sistemlerinize uygun formatlara dönüştürme yapabilirsiniz.

MediaCoder’ı kurduktan sonra masaüstümüzde oluşan kısayol aracılığıyla yazılımı çalıştırıyoruz. Bizi oldukça sade ve işlevsel olarak hazırlanmış arayüz karşılıyor. Bu arayüz aracılığıyla videodan ses dosyalarına kadar her çoklu ortam formatını dönüştürebilirsiniz.

Dönüştüreceğiniz dosyayı yazılımın içeri aktarma seçeneğini kullanarak yükleyebileceğiniz gibi, artık hemen her yazılımda gördüğümüz ve hayatımızı bir hayli kolaylaştıran sürükle-bırak yöntemiyle de aktarabilirsiniz.

Yüklediğiniz dosya bir ses dosyasıysa arayüzün sol tarafından kaynak dosyanın formatını sağ tarafından da dönüştüreceğiniz formatı seçmeniz gerekiyor. Aynı işlemi video dosyaları için de yapabilirsiniz. Biz OGG’yi seçtik.

Kaynak dosyayla hedef dosyanın formatlarını seçtikten (ve dönüştüreceğiniz dosyayı nereye kaydedeceğinizi belirledikten) sonra arayüzün sağ üst tarafında yer alan “Start transcoding jobs” düğmesine basarak işlemi başlatıyoruz.

Dönüştürme işlemini başlattığınızda arayüzün sağ tarafında bir başka kullanıcı penceresi belirerek dönüşme işleminin aşamalarını eş zamanlı olarak göstermeye başlayacak. Bu pencereden dönüşüm işleminde bir var mı görebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk oyu sen ver)
Loading...

Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir