iPhone, iPad, Android için Çoklu Ortam Medya Formatlarını Dönüştürme

iPhone, iPad, Android için Çoklu Ortam Medya Formatlarını Dönüştürme

Sahip olduğunuz çoklu ortam dosyalarının formatlarını birbirleri arasında dönüştürmek sandığınızdan da kolay. Öncelikle http://www.mediacoderhq.com/download.htm adresinden MediaCoder adlı yazılımımızın Full Edition sürümünü indirip kuruyoruz. Bu aşamada dilerseniz amacınıza uygun bir başka sürümü de indirmeyi tercih edebilirsiniz. MediaCoder bu tarz yazılımlar arasında ücretsiz olması ve yüksek performansı ile en iyi yazılımlardan biridir. Windows işletim sistemli bilgisayarınızdan gerek iOS gerekse Android işletim sistemlerinize uygun formatlara dönüştürme yapabilirsiniz.

MediaCoder’ı kurduktan sonra masaüstümüzde oluşan kısayol aracılığıyla yazılımı çalıştırıyoruz. Bizi oldukça sade ve işlevsel olarak hazırlanmış arayüz karşılıyor. Bu arayüz aracılığıyla videodan ses dosyalarına kadar her çoklu ortam formatını dönüştürebilirsiniz.

Dönüştüreceğiniz dosyayı yazılımın içeri aktarma seçeneğini kullanarak yükleyebileceğiniz gibi, artık hemen her yazılımda gördüğümüz ve hayatımızı bir hayli kolaylaştıran sürükle-bırak yöntemiyle de aktarabilirsiniz.

Yüklediğiniz dosya bir ses dosyasıysa arayüzün sol tarafından kaynak dosyanın formatını sağ tarafından da dönüştüreceğiniz formatı seçmeniz gerekiyor. Aynı işlemi video dosyaları için de yapabilirsiniz. Biz OGG’yi seçtik.

Kaynak dosyayla hedef dosyanın formatlarını seçtikten (ve dönüştüreceğiniz dosyayı nereye kaydedeceğinizi belirledikten) sonra arayüzün sağ üst tarafında yer alan “Start transcoding jobs” düğmesine basarak işlemi başlatıyoruz.

Dönüştürme işlemini başlattığınızda arayüzün sağ tarafında bir başka kullanıcı penceresi belirerek dönüşme işleminin aşamalarını eş zamanlı olarak göstermeye başlayacak. Bu pencereden dönüşüm işleminde bir var mı görebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...
  • Eyüp kaymaz:Fotoğraf makinesini satan ben alıcıyım Sony dscw 7...
  • Meltem:Bana bildirim gelmesini istemiyorum ve arkadas ist...