İşlemci Nasıl Test Edilir

İşlemci Nasıl Test Edilir

İşlemci hızı nasıl ölçülür, işlemci sorunları nasıl anlaşılır ve çözülür, işlemci test etme programı indir. Ekran kartı, RAM, hard disk, optik disk gibi parçaların bozulduğunu anlamak mümkündür. Çünkü bu parçalar doğrudan zarar gördüğünden sorun bölgesi bellidir. Ancak sorununuz işlemcideyse bunu anlamak bir hayli zordur. Çeşitli voltaj yükselmeleri, uzun süreli çalışmalar nedeni ile işlemciniz zarar görebilir. Bunu tespit etmek için size önereceğimiz ücretsiz program sayesinde işlemcinizin sağlıklı olup olmadığını test edebilir ve işlemciniz hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz.

Prime95 Programın Kullanımı

Prime95 kullanıcılar ücretsiz sunulan oldukça başarılı bir programdır. Program işlemciniz ile ilgili tüm ayrıntıları ortaya çıkartan bir yazılımdır. Programın diğer güzel bir özelliği de bu testleri yalnızca işlemcinize değil RAM belleklerinizde yaparak aynı zamanda RAM belleklerinizi de test etmiş olursunuz. r.

Prime95 programı size üç farklı seviyede test yapma imkanı sunuyor. Programda bulunan Small FFT seçeneği basit düzeyde RAM testi ve iyi düzede CPU testi yapıyor. Large FFT seçeneği ise orta derece RAM bellek testi yaparken maksimum düzeyde CPU testi yapıyor. Son test seçeneği ise maksimum ısı düzeyinde RAM ve CPU için her şeyi sonuna kadar test ediyor. işlemciniz çok çekirdekli ise Prime95 tüm çekirdekleri sırası ile teste sokmaktadır.

Prime95 İndir

http://www.mersenne.org/freesoft

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...
  • Yaşsr özalp:Bir canon kullanıcısı olduğum için ekmolsrak alfıp...
  • ceren defne:ya ben oyuna girmrk istiyorum google dan ama diyo ...
  • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
  • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
  • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
  • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...