İşlemci Nasıl Test Edilir

İşlemci Nasıl Test Edilir

İşlemci hızı nasıl ölçülür, işlemci sorunları nasıl anlaşılır ve çözülür, işlemci test etme programı indir. Ekran kartı, RAM, hard disk, optik disk gibi parçaların bozulduğunu anlamak mümkündür. Çünkü bu parçalar doğrudan zarar gördüğünden sorun bölgesi bellidir. Ancak sorununuz işlemcideyse bunu anlamak bir hayli zordur. Çeşitli voltaj yükselmeleri, uzun süreli çalışmalar nedeni ile işlemciniz zarar görebilir. Bunu tespit etmek için size önereceğimiz ücretsiz program sayesinde işlemcinizin sağlıklı olup olmadığını test edebilir ve işlemciniz hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz.

Prime95 Programın Kullanımı

Prime95 kullanıcılar ücretsiz sunulan oldukça başarılı bir programdır. Program işlemciniz ile ilgili tüm ayrıntıları ortaya çıkartan bir yazılımdır. Programın diğer güzel bir özelliği de bu testleri yalnızca işlemcinize değil RAM belleklerinizde yaparak aynı zamanda RAM belleklerinizi de test etmiş olursunuz. r.

Prime95 programı size üç farklı seviyede test yapma imkanı sunuyor. Programda bulunan Small FFT seçeneği basit düzeyde RAM testi ve iyi düzede CPU testi yapıyor. Large FFT seçeneği ise orta derece RAM bellek testi yaparken maksimum düzeyde CPU testi yapıyor. Son test seçeneği ise maksimum ısı düzeyinde RAM ve CPU için her şeyi sonuna kadar test ediyor. işlemciniz çok çekirdekli ise Prime95 tüm çekirdekleri sırası ile teste sokmaktadır.

Prime95 İndir

http://www.mersenne.org/freesoft

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir