ISO Kalıpları Flash Belleğe Nasıl Yazılır

ISO Kalıpları Flash Belleğe Nasıl Yazılır

Basit USB Boot Programı, Windows Kurulum USB’si Hazırlama Programı, ISO, BIN gibi kalıp dosyalarınızı Flash belleğinize boot edebilirsiniz. İşletim sistemlerini yada CD/DVD’den boot etmesi gereken bir yazılımı kurmak için kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan UnetBootIN ve WinSetupFromUSB yazılımlarını anlatacağız. Bu ücretsiz yazılımlar sayesinde özellikle Windows kurulum belleği hazırlamak istediğinizde çok iç

Artık günümüzde CD/DVD kullanımı iyice azaldı. Bunun en büyük nedeni Flaş belleklerin kullanımının artması ve internettir. Hatta artık CD/DVD optik sürücüsü olmayan bilgisayar piyasadaki yerini aldı. Programların hatta Windows’u bile internetten satın alabiliyorsunuz.

UnetBootIN Programının Tanıtımı

UNetbootin, işletim sistemi veya ISO halinde dosyalarınızı USB belleğe boot ederek atan bir programdır. Boot edilerek flaş belleğinize attığınız işletim sisteminizi bilgisayarınıza yüklemek daha hızlı olacaktır. Ancak USB bellek ile bilgisayarınıza format atabilmek için bilgisayarınızı USB Boot desteği olması gerekmektedir. USB boot desteği olmayan bilgisayarlarda flash bellek ile format atamazsınız. UNetbootin bilgisayarınıza kurmaya gerek kalmadan çalışan bir programdır. Portable olarak bilgisayarınıza inen UNetbootin programını tek tıklama ile çalıştırabilirsiniz. Programı çalıştırdıktan sonra Diskimage bölümünden işletim sistemi dosyanızı tanıtarak boot işlemini başlatabilirsiniz. Disk imajı seçeneğini işaretleyin ve ISO dosyanızın yerini gösterin, tüm sürücüleri göster’in tikini koyun. Sürücü bölümünden Flash Belleğinizin harfini seçin ve Tamam butonuna tıklayın.

UnetBootIN İndirme Linki
http://unetbootin.sourceforge.net/

WinSetupFromUSB Programı İle Boot Yapma

Hem USB flash belleklerle hem de taşınabilir harici diskler ile kullanabileceğiniz program bu depolama birimlerini bootlanabilir bir Windows veya Linux kurulum medyasına dönüştürüyor. Boot edeceğiniz diskteki tüm bölümler ve bilgiler silinecektir ve disk sadece kurulum işlemi için kullanılabilecektir. Bu nedenle programı kullanmadan önce bu depolama birimlerindeki dosyaları yedeklemeniz gerekiyor.

WinSetupFromUSB İndirme Linki
http://www.winsetupfromusb.com/downloads/

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...
  • mustafa:işlemcinin hızı 3.1 ama 2.50 de sabit kalmış. csgo...
  • zz:ben bilgisiyardanım...
  • ali kaya:listedeki isimler etikette sonraki sayfalarda tekr...
  • Ebru:Merhaba bende ayni durumu yaşıyorum acabildinizmi ...
  • Bilmiyor:Alabildinizmi hesabınızı geri...
  • Salih:Ya abi ya sifremi giremiyorum böyle şey olmaz ama ...
  • m.ç.:İntel Atom N450 1.66 ghz işlemci 160 gb sata hdd ...
  • Ebrar:Aynen bende eba bile açılmıyor hata kodu geliyor y...