Kendi Yüzümün Simülasyonu Nasıl Yaparım

Kendi Yüzümün Simülasyonu Nasıl Yaparım

Kendi yüzünüzü bilgisayara aktarmak istiyorsanız modelleme programlarından birini kullanmalısınız. Ancak bu işi daha basit hale getiren FaceGen Modeller programını kullanabilirsiniz. Bu sayede karmaşık menülerle boğuşmazsınız. FaceGen Modeller ile bu iş çocuk oyuncağı haline geliyor. Popüler Hollywood yıldızları da zaman zaman üç boyutlu oyunlarda boy gösteriyorlar. Bu şekilde filmlerden tanıdığınız bir yıldızı yönetmenin oyuna ayrı bir renk kattığı da su götürmez bir gerçek. Facegen Modeller yazılımı bunun için en uygun seçeneklerden biri. Yazılım sadece üç fotoğraf kullanarak ve birkaç fare tıklaması ile yüzünüzün profesyonel kalitede üç boyutlu modelini oluşturmanıza ve bunu kişiselleştirmenize imkan tanıyor. Modeli oluşturduktan sonra Morph özelliği ile çeşitli mimikler eklemeniz ya da sanal olarak yüzünüze estetik yapıp örneğin küçük bir burun ile nasıl görüneceğinize de bakabilirsiniz. Generate sekmesi ise elinizde model olmadan sıfırdan yeryüzündeki tüm ırklara ait tesadüfi yüz modelleri oluşturmanıza imkan tanıyor.


Adım 1: Fotoğrafları seçin

Photofit Arabirimde önce Photofit sekmesine ardından Next tuşuna tıklayarak başlayın. Load tuşları ile örnektekine benzer üç adet fotoğrafınızı tek tek yükleyin (Sadece ön yüz zorunlu).

Adım 2: Noktaları işaretleyin

Yüzünüzü tanıtın Yeşil artı işaretlerini sağdaki örneğe bakarak kendi yüzünüzde de benzer noktalara taşıyın. Boyun bağlantısı ve kulak görünmüyorsa tahmini bir yer seçmeye çalışın.

Adım 3: Hassas düzeltme

İnce ayarları yapın Next ile devam ettiğinizde yerleştirdiğiniz artıları daha hassas konumlandıracağınız adıma geleceksiniz. Hassas ayarlar ilerde Morph işlem kalitesini artıracaktır.

Adım 4: İşlem başlıyor

Beklemeye hazırlanın Start Now tuşuna bastığınızda modelleme işlemi başlayacaktır. Bıyık ve sakal detaylarını tutmak istiyorsanız “Preserve…” seçeneğini işaretlemeyi unutmayın.

Adım 5: Yüzünüzü güldürecek

Morph Kendinizi nasıl modellemiş olursanız olun Morph sekmesinden istediğiniz mimik hareketini eklemeniz mümkün oluyor. Ayrıca estetik düzenlemeleri de bu sekmeden yapabilirsiniz.

Adım 6: Ya Çinli olsaydınız

Generate Bu sekme altından genetik özelliklerinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca yine buradan Generate tuşuna tıklayarak tamamen tesadüfi yüzler oluşturmanız da mümkün oluyor.

FaceGen Modeller İndirme Linki
https://facegen.com/modeller_demo.htm

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Eğer orijinal batarya taktıysanız yada kalitesinde...
  • Ysfali:Kardeşim 2010 da hazırlanmış bir Excel ve Word dos...
  • Hilal:Ben 3 ayda 3 kez batarya değiştirdim acaba telefon...
  • Mustafa:Merhaba; Ben bu kodu yazdım fakat, sitenin herh...
  • yzg55:Dosyayı açabiliyoruz ama Türkçe karakter desteği y...
  • Nihat Dilşen:batarya ışığı şarj tamam oluğu halde sönmüyor...
  • Celil:Salih6363@mail.com merhaba bu gmail adresi kime ai...
  • TurkaKaf:merhaba dediğiniz iki yöntemide denedim ama olmadı...
  • Sevgi:Çok teşekkür ederim...
  • merve:berke.398@gmail.com bu mail kime ait lütfen yardım...