Klavye Olmadan Bilgisayar Kullanma

Klavye Olmadan Bilgisayar Kullanma

Klavye olmadan PC nasıl kullanılır, Klavyesiz bilgisayar kullanma. Bilgisayar kullanmak klavyesiz bir hayli zordur. Özellikle son zamanlarda sosyal medyanın gelişmesi ve yazışarak iletişim kurulması klavyesiz bilgisayar kullanımını bir hayli güçleştirmiştir. Ancak bazı durumlarda bilgisayarı klavyesiz kullanmak zorunda kalabiliriz. Klavyeniz arıza yaptığında geçici bir süre fare’nizi (Mouse)kullanarak idare edebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Klavye Olmadan PC Kullanma

Windows işletim sisteminde bilgisayarınızda gerekli ayarlamaları yaparak klavyesiz kullanma imkanına sahipsiniz. Detaylı anlatımı bulacağınız konumuzda resimler sayesinde kolayca yapabileceksiniz.

İlk olarak başlattan Denetim Masası‘nı giriyorsunuz ve buradaki seçeneklerden Erişim Kolaylığı Merkezi‘ni tıklıyorsunuz. Daha sonra Bilgisayarı faresiz veya klavyesiz kullan seçeneğine tıklıyorsunuz.

Erisim-Kolayligi-Merkezi

Daha sonra buradaki ekrandan Ekran Klavyesini Kullan seçeneğini işaretliyorsunuz. (Fare veya oyun çubuğu gibi başka bir işaret kullanıp klavye tuşları seçerek yazı yazın.)

Ekran-Klavyesi-aktif-et

Son olarak Uygula butonuna tıkladığınızda ise Ekran Klavyesi karşımıza gelecektir.

Bu yöntemle klavyesiz olarak bir süreliğine idare edebilirsiniz.  Web sitelerde gezinebilir kısa yazışmalarda bulunabilirsiniz. Yeni bir klavye tedarik edene kadar sanal klavyeyi kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.