Kurulumsuz Uzak Masaüstü Bağlantı Programı

Kurulumsuz Uzak Masaüstü Bağlantı Programı

Kurlumsuz Uzak Masasütü Bağlantı ProgramıÜcretsiz kurulum gerektirmeyen uzak masaüstü bağlantısı programı. Uzaktan yardım vermek veya almak için uzak bağlantı programlarına her zaman ihtiyaç duyarız. Durum biraz aceleyse kurulum yapmaya gerek olmayan, boyut olarakta oldukça küçük olan Alpemix adlı yazılımı kullanabilirsiniz. Bu yazılım ücretsiz olduğu gibi hızlı ve oldukça pratik kullanıma sahip bir yazılımdır. Yazılımın kolay kullanılabilir olması karşınızdakinin bilgisayar kullanma deneyimi olmasa bile kolayca yönlendirebileceğiniz bir yazlımıdır. Program bilgisayarınızda firewall yani güvenlik duvarı açıksa bile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Yazılım her iki bilgisayarda indirilip çalıştırılmalıdır.

Alpemix Uzaktan Yardım Programı Nasıl Kullanılır

İlk olarak Alpemix adlı yazılmı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Tek bir dosya olduğu için ve kurulum gerektirmediğinden doğrudan çalışacaktır. Bağlanmak istediğiniz bilgisayar için bir ID numarası ve parola verilmektedir. Ekranın sağ tarafınra Bağlan bölümünün altında yer alan ID ve parola bölümüne girerek uzaktaki bilgisyara bağlanabilirsiniz. Yazılımın Türkçe dil desteğinin olması kullanımı kolay hale getirmiştir.

Alpemix-ekran-goruntusu

Alpemix Programının Özellikleri

Kullanımı Kolay Arayüz, Hepsi Bir Arada Çözüm, Üst Düzey Güvenlik Standardı, Kişi Listesi Oluşturma, Dosya Transferi, Anlık Mesajlaşma, Sesli görüşme özelliği, Güvenlik Duvarları Arkasından Çalışma

Bilgisayarınızda yada uzaktan bağlantı kuracağınız bilgisayarın güvenlik duvarlarının, NAT cihazlarının arkasında çalışıyor olsa bile, Alpemix karşı uzak masaüstü ile birebir bağlantı kurabilir. Bunun için sisteminizde herhangi bir ayar veya değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Siz ve karşınızdaki kişi kurulum yapmadan aynı programı kullanırsınız. Diğer yazılımlarda olduğu gibi server ve client olmak üzere iki ayrı yazılım kullanma gibi bir durum yoktur. Yine port yönlendirme vs. gibi ayarlarla uğraşma gibi bir durum yoktur.

Alpemix yazılımı ile sesli olarak iletişim kurabilir ve bilgisayarlar arasında kolayca dosya transferi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede karşı taraftaki bilgisayardan bir dosya almanız gerektiğinde veya o bilgisayara bir dosyayı kopyalamanız gerektiğinde dosya gönderme programlarıyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Tüm bu önemli işleri yazılım sayesinde yapabilirsiniz. Programı kullanırken bilgisayarınızın tüm ekranını karşı tarafla paylaşmak istemezseniz alan kısıtlaması da uygulayabilirsiniz. Kopyala yapıştır işlemlerini de iki bilgisayar arasında sorunsuzca halledebilrisiniz. Program intranet ağları üzerinden de kullanılabildiği için şirket içi kullanımlarda da sorunsuzca işlev gösterebiliyor.

Alpemix İndirme Linki
http://www.alpemix.com/site/Alpemix.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.