Malwarebytes Anti-Malware Free Nasıl Kullanılır

Malwarebytes Anti-Malware Free Nasıl Kullanılır

Bilgisayarınıza bulaşan solucanlar, Truva atları, rogues, spyware, botlar ve daha pek çok zararlı yazılımları sisteminizden kaldırır. Anti-rootkit teknolojisi sayesinde derinlemesine temzilik yapar. rootkitler, malware gibi en tehlikeli zararlıları kaldırır. Bilgisayarınız zaarlılar yüzünden çalışmaz hale geldiyse yada internet bankacılığı kullanıp, alışveriş yapan birisiyseniz zararlıların sistemnize girmesini engellemek için daha güvenli bir kalkan oluşturabilirsiniz. Antivürsü programıyla birlikte sorunsuz çalışabilen yazılım size daha güçlü bir sistem sunar.

Log Dosyası Nasıl Durdurulur

Malwarebytes Anti-Malware Free (https://www.malwarebytes.com/mwb-download) antivirüs yazılımlarının yetersiz kaldığı noktaları etkin şekilde doldurabilen efektif bir tarama aracı. Yazılımın son versiyonlarıyla birlikte hayli önemli geliştirme ve iyileştirmeler sunulmakta. Aynı zamanda programın daha kolay kullanılabilmesi için de çaba harcanmış gibi görünüyor. Malwarebytes yazılımının varsayılan ayarlarında her tarama için detaylı bir log yani kayıt dosyası tutuluyor. Bunu durdurarak yazılımın daha hızlı çalışması için program arayüzünde “Settings” seçeneğine tıklayın ve “Open log file immediately after saving” kutucuğundaki işaretlemeyi kaldırın.

Yazılımı Hayata Döndürün

Malwarebytes Anti-Malware yazılımı alanında oldukça başarılı fakat yine de bazı malware’ler programı çalışmaz hale getirebiliyor. Malwarebytes Anti-Malware programını bu gibi durumlarda tekrar sorunsuz çalışır hale dönüştürmek için firmanın hazırladığı Chameleon (https://www.malwarebytes.com/chameleon/) aracından yardım alabilirsiniz. Araç bünyesinde Anti-Malware Free’yi hedef alan zararlıları yok etmek için kullanılması gereken çeşitli dosyalar bulunuyor. Anti-Malware yazılımı tekrar aktif hale gelip tarama yapabilecek duruma gelene kadar Chameleon CHM dosyalarını çift tıklayarak çalıştırmanız gerekiyor. Eğer Chameleon dosyalarını çalıştıramıyorsanız aracı indirin ve sabit disk yerine USB Flash sürücüsünden çalıştırmayı deneyin.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.