Masaüstü Dünya Saatleri Programı

Masaüstü Dünya Saatleri Programı

Dünya saatlerini pek çok yolla öğrenmek mümkün ancak sürekli olarak masaüstünde diğer ülkelerde saatin kaç olduğunu merak ediyor veya iş amaçlı bir saat programı arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Özellikle internetiniz olmadı zamanlarda bu tip programlara ihtiyaç duyulmaktadır. İnternetinizin olması halinde Google kullanabilir veya çeşitli gadget uygulamaları ile dünya saatlerinden haberdar olabilirsiniz.

İlk olarak hiçbir yazılım yüklemeden kullanabileceğiniz Windows işletim sisteminin kendi sunduğu saat uygulamasından bahis edeceğiz. Masaüstünde sağ tık yapıyorsunuz ve açılan menüden Araçlar seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencerede saat’i göreceksiniz. Çift tıkladığınızda bilgisayarınızın sağ kısmına bir saat açılacaktır. Ancak bu saat bilgisayarınızın saati ile aynı zamanı göstermektedir. Saatin üzerine geldiğinizde sağ üst kısmında İngiliz anahtarı belirecektir. İngiliz anahtarına tıkladığınızda saatin ayarları açılacak ve Saat Dilimi kısmından istediğiniz ülke ve şehri seçebilirsiniz.

Crave World Clock Saat Programı

Windows işletim sisteminin size sunduğu saat uygulamasını yeterli bulmayabilirsiniz. Crave World Clock adlı yazılım ile bir dünya haritası üzerinde büyük şehirler ve saat dilimleri için geçerli saati izlemenize imkan verir. Program ayrıyeten istediğiniz herhangi bir şehir için geçerli olan saati izlemeniz için Windows masaüstünde analog ve dijital saat temaları olarak eklemenize imkan veriyor. Ayrıca masaüstü duvar kağıdı olarak harita ile dünya saati ayarlayabilirsiniz. Bir hatırlatma aracı olarak randevu ve toplantılarınızı ayarlayabilir sürekli seyhat eden biri iseniz veya yurtdışında çok fazla arkadaşınız var ise oldukça işinize yarayacaktır.

Crave World Clock programı ise seçtiğiniz şehir için geçerli saati görmek için masaüstünde birden fazla analog veya dijital saatler ekleyebiliyorsunuz. Saatlere uygun bir tema seçerek göz zevkinize göre şekil değişikliği yapabilirsiniz.

İndirme Sayfası: http://www.reflectionsoft.com/downloads.html

İndirme Linki: http://www.craveworldclock.com/cwcsetup.exe

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kulla...
  • murat:merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlem...
  • admin:Bu işlemi yaparsanız belleği formatlamış olrsunuz....
  • Baran Aydın:Abi burda yazan her şeyi yaptım ve usb de olan 29K...
  • Fərid:Nolur arka plan fotoğrafini deyiwmek istiyorum...
  • SAHRA pat:Hesabim kapatıldı yardımcı olun...
  • nedim:Peki bunun tam tersini yapan bir eklenti var mı? Y...
  • İlker Ergün:Müthiş çözüm ya. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...
  • Master:Çok saol sayenizde app store açıldı....