Metro Arayüzü Ekranındaki Kutucukların Boyutunu Değiştirme

Metro Arayüzü Ekranındaki Kutucukların Boyutunu Değiştirme

Windows 8 işletim sistemiyle birlikte hayatımıza giren Metro arayüzündeki kutucukların boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Hayatımıza giren en büyük yenilik dokunmatik ekranlı sistemler hedef alınarak hazırlanan Metro (Modem) arayüzüne sahip Başlangıç ekranı oldu. Başlangıç ekranında Windows 8 mağaza uygulamalarının canlı akış ile güncellenebilen kutucuk şeklindeki kısayolları ve geleneksel masaüstü programlarının kısayolları bulunuyor. Başlangıç ekranını özelleştirebilme adına bazı seçenekler sunuluyor. Ancak örneğin yerleşimde dikey pozisyonda kaç adet kutucuğun bulunabileceği sistemdeki ekranın çözünürlük değerine göre otomatik belirleniyor ve değiştirilemiyor. Windows 8 işletim sisteminde Başlangıç ekranındaki kutucukların boyutunu değiştirmek isterseniz Metro Scaler adlı ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Kutucuların Boyutunu Ayarlama

metro-scalerÜcretsiz olan Metro Scaler aracını bağlantısından indirebilirsiniz. Kuruluma ihtiyaç duymayan programı çalıştırdığınızda oldukça sade bir arayüzle karşılaşacaksınız. Windows 8 Başlangıç ekranındaki kutucukların boyutunu değiştirmek için kaydırma çubuğunu kullanmanız gerekiyor. Bu çubuğu kaydırarak herhangi bir değişiklik yaptığınızda değişikliğin etkinleştirilebilmesi için işletim sisteminizi yeniden başlatmanız gerekiyor.

Örneğin 25 inç genişlikli bir ekrana sahipseniz programda ölçekleme boyutu olarak 5 inç seçtiğinizde kutucukların boyutunun büyüdüğünü göreceksiniz. Her yaptığınız değişiklikte değişikliğin etkinleşebilmesi için işletim sisteminizi yeniden başlatmanız gerekiyor. Metro Scaler Windows 8 Başlangıç ekranındaki kutucukların boyutunu değiştirmek için kullanılabilecek faydalı bir araçtır.

Metro Scaler İndirme linki
http://touchmote.codeplex.com/releases/view/101682

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Nilüfer:bende de bugün öyle oldu çözüm bulabildin mi...
  • Ahmet:Abi benim gosmart gs bt 02 model kulaklığı var ilk...
  • ali can:büyüksün babba sayende aldım geri kanalı...
  • efe:Benim hi5'im var,ama açılmıyor.Bana yardıcı olabil...
  • cabbar:fesbumu ac hemen cabık...
  • Çetin Yitmener:İlgili ilgisiz o kadar açıklama var ki? Hiçbirisi ...
  • kıymet:fesbuk açın eski hesabımı....
  • kıymet:fesbuk kapandı eskı hesabımı açın...
  • kıymet:Yanlışlıkla fesim kapandı.eski hesabımı nasıl yükl...