Microsoft Anti-Hacker Güvenlik Programı

Microsoft Anti-Hacker Güvenlik Programı

Microsoft tarafında geliştirilen ve ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan EMET (Enhanced Mitigation Experience Toolkit) adlı yazılım bir güvenlik aracıdır. Ücretsiz güvenlik programı olan yazılım sistemdeki güvenlik açıklarını kapatıyor. Windows işletim sistemi güvenli bir işletim sistemidir ancak dünyada yaygın olarak kullanılması nedeni ile güvenlik açıkları binlerce kişi tarafından araştırılıp bulunuyor ve korsanlar bilgisayarlara sızıyor. Bilgisayarınızda kullandığınız bazı programlarda güvenlik açıklarına neden oluyor. Microsoft bu açıklardan yararlanan korsanlara önlem için ücretsiz olarak kullanıcılarına anti-hacker yazılımı EMET (Enhanced Mitigation Experience Toolkit) yazılımını sunuyor.

Enhanced Mitigation Experience Toolkit kullanımı oldukça basit bir yazılımdır. Çok etkili ve basit bir kullanıma sahip olan EMET, sistemde o anda çalışmakta olan tüm programların güvenlik özelliklerini sizlere sunuyor. Ardından da özel teknikler ile hacker’ların yani bilgisayar korsanlarının olası saldırılarını engellemiş oluyor. Böylece kırılmış yani yamanmamış işletim sistemleri veya güvenlik açığına sahip yazılımları dahi kullanabiliyorsunuz.

Internet Explorer’ı, Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) aracı ile çalıştırın. Bu araç açığa karşı tam etkili olmasa ve kullanıcıyı tonlarca güvenlik uyarısına maruz bırakarak internette gezinmeyi zorlaştırsa bile, riskli yazılımları daha kontrollü ve kapalı ortamlarda çalıştırma özelliği yardımcı olacaktır.

Internet Explorer veya Denetim Masası içinden ulaşılabilen internet ayarlarının Güvenlik panelinden, internet ve intranet güvenlik seviyesini Yüksek olarak belirleyin. Güvendiğiniz siteleri belirtmezseniz, internette gezinmek zorlaşacaktır.

Internet Explorer’ın uyarısız Active Scripting çalıştırmasını engelleyin veya Active Scripting’i tamamen kapatın. Güvendiğiniz siteleri belirtmezseniz, internette gezinmek zorlaşacaktır.

Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) İndir

http://search.microsoft.com/en-us/DownloadResults.aspx?q=emet