Microsoft Office Alternatifi Ücretsiz Office Programı İndir

Microsoft Office Alternatifi Ücretsiz Office Programı İndir

Ofis yazılımına para ödemek zorunda değilsiniz. Yaygın olarak kullanılan Microsoft Office yazılımının Ücretsiz bir alternatifi olan Kingsoft Office Süite Free ile bu ihtiyacınızı halledebilirsiniz. Bugün hemen hemen her bilgisayar kullanıcısının işletim sisteminde bir ofis paketi kurulu vaziyette. Ofis paketleri metin dosyalan oluşturmak, tablolar ile çalışmak, ödev için sunum hazırlamak gibi birçok amaca hizmet ediyor. Google Docs ve Zoho gibi çevrimiçi, web tarayıcı üzerinden kullanılabilen alternatifler mevcut ama elbette sürekli internet bağlantısı şart. Microsoft Office yazılımına ücretsiz bir alternatif arayışındaysanız ve LibreOffice’e ısınamadıysanız Kingsoft Office Süite Free yazılımını denemenizi tavsiye ediyoruz. Yazılım çalışmalarınızı kendi dosya biçimleriyle kaydedebildiği gibi artık dijital dünyada standartlaşmış diyebileceğimiz Microsoft Office dosyaları da oluşturabiliyor.

Kingsoft Office Kurulumu

Yazılımın kurulum aşamasında “Use Kingsoft Office to open the Office product file by default” seçeneği altında yer alan *.doc, *.rtf files, *.xls files, *.ppt files seçeneklerini işaretleyerek diskinizdeki Word, Excel ve Power Point dosyalarını varsayılan olarak program ile açabilirsiniz. Save new files as *.doc, *.xls, *.ppt or other Office product formats by default seçeneğini işaretleyerek program ile hazırladığınız çalışmaların varsayılan olarak Microsoft Office dosya formatlarında kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.

Program paketinde Microsoft Word alternatifi olarak “Writer” uygulaması yer alıyor. Program arayüzü genel olarak Microsoft Office uygulamalarına benzer şekilde tasarlanmış. Uygulama bünyesindeki paragraf ayarlama aracı ile yazılarınıza hoş bir görünüm kazandırabilir, sekmeler arasında geçiş yaparak birden fazla dokümanla çalışabilir, tablolardan faydalanabilir ve çalışmalarınızı PDF dosyası olarak kaydedebilirsiniz. DOC, DOT ve DOCX dosyalarını açabilen Writer uygulaması DOC ve DOT dosyası oluşturabiliyor.

Program paketindeki Microsoft Excel alternatifi uygulamanın adı “Spreadsheets” Giriş seviyesi ve ileri seviyedeki kullanıcıların tablolar ve analiz raporları hazırlaması sağlanıyor. 11 farklı çizelge tipiyle beğeni kazanan uygulamada veri filtreleme, formül desteği, sekme özelliği ile birden fazla doküman ile rahat çalışma ve şifreli doküman oluşturma seçenekleri hazır. XLS, XLT ve XLSX dosyalarını açabilen Spreadsheets XLS ve XLT dosyası oluşturabiliyor.

Kingsoft Office Suite Free içerisindeki Microsoft PowerPoint alternatifi uygulama “Presentation” Yazılım ile toplantılarınız ve ödevleriniz için başarılı sunumlar hazırlayabiliyorsunuz. Farklı yerleşim şablonları; grafik, video, flash dosyası, animasyon özellikleri, sekmeler arasında geçiş yaparak birden fazla dosya ile çalışma olanağı, PPT tema uyumu ve çalışmaların PDF dosyası olarak kaydedilebilmesi gibi özellikler mevcut. PPT, PPS, POT, PPTX, PPSX dosyalarını görüntüleyebilen uygulama çalmamalarınızı PPT, POS ve PPS dosyası şeklinde kaydedebiliyor.

Kingsoft Office Suite İndirme linki

http://www.kingsoftstore.com/download-office/index

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.