Modem Çalışıyor Fakat İnternet Yok

Modem Çalışıyor Fakat İnternet Yok

Modeminiz çalışıyor fakat bilgisayarınızda internet yoksa ne yapmalıyız? İnternet erişimini sağlayan aslında 4 nokta vardır. Modem, modem ile bilgisayarınızın iletişimini sağlayan kablo, Ethernet kartı ve Windows ayarlarınız. Eğer modeminizin çalıştığından eminseniz geriye bu 3 nokta kalıyor. Bunların kontrollerini sağlayarak internet erişiminde hangi noktada sıkıntı olduğunu görebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde…

Modeminiz Çalışıyor Ama Bilgisayarınızda İnternet Yoksa

Öncelikle kontrol etmeniz gereken bir iki nokta var. ADSL modemin ağ kartına bağlantısını yapan kabloda herhangi bir sorun yoksa bağlantı yapıldığında hem modem hem de ağ kartı üzerindeki ışık sürekli olarak yanacaktır. Bundan sonra işletim sistemi özelliklerindeki donanım yöneticisinden ağ kartının aktif olup olmadığını kontrol edin. Burada da sorun yoksa TCP/IP ayarlarınızı kontrol edin. Pek çok ADSL modem ağ kartı üzerinden bağlandığında IP adresinin otomatik bırakılmasını ister. Çünkü modemlerde IP dağıtan DHCP sunucu özelliği bulunur.

IP’yi otomatik yapmak için şu adımları izleyin; ilk olarak denetim masasına giriyorsunuz. Denetim masasından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıklayın daha sonra burada problem olan Ethernet bağlantınıza tıklayın. Açılan sayfadan Özellikler butonuna ardından İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini seçtikten sonra Özellikler butonuna tıklayın. Son olarak karşınıza çıkan pencereden Otomatik olarak bir IP adresi al ve DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneklerini seçtikten sonra Tamam butonuna basarak artık IP alma işlemini bilgisayarınıza bırakabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Evet zaten verimli çalışabilmesi için bir Anfiye i...
  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...