Modem Çalışıyor Fakat İnternet Yok

Modem Çalışıyor Fakat İnternet Yok

Modeminiz çalışıyor fakat bilgisayarınızda internet yoksa ne yapmalıyız? İnternet erişimini sağlayan aslında 4 nokta vardır. Modem, modem ile bilgisayarınızın iletişimini sağlayan kablo, Ethernet kartı ve Windows ayarlarınız. Eğer modeminizin çalıştığından eminseniz geriye bu 3 nokta kalıyor. Bunların kontrollerini sağlayarak internet erişiminde hangi noktada sıkıntı olduğunu görebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde…

Modeminiz Çalışıyor Ama Bilgisayarınızda İnternet Yoksa

Öncelikle kontrol etmeniz gereken bir iki nokta var. ADSL modemin ağ kartına bağlantısını yapan kabloda herhangi bir sorun yoksa bağlantı yapıldığında hem modem hem de ağ kartı üzerindeki ışık sürekli olarak yanacaktır. Bundan sonra işletim sistemi özelliklerindeki donanım yöneticisinden ağ kartının aktif olup olmadığını kontrol edin. Burada da sorun yoksa TCP/IP ayarlarınızı kontrol edin. Pek çok ADSL modem ağ kartı üzerinden bağlandığında IP adresinin otomatik bırakılmasını ister. Çünkü modemlerde IP dağıtan DHCP sunucu özelliği bulunur.

IP’yi otomatik yapmak için şu adımları izleyin; ilk olarak denetim masasına giriyorsunuz. Denetim masasından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne tıklayın daha sonra burada problem olan Ethernet bağlantınıza tıklayın. Açılan sayfadan Özellikler butonuna ardından İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğini seçtikten sonra Özellikler butonuna tıklayın. Son olarak karşınıza çıkan pencereden Otomatik olarak bir IP adresi al ve DNS sunucu adresini otomatik olarak al seçeneklerini seçtikten sonra Tamam butonuna basarak artık IP alma işlemini bilgisayarınıza bırakabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir