Modem Giriş Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım

Modem Giriş Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım

Modeminizin giriş şifresini unuttuysanız izlemeniz gereken yol tüm markalar için aynıdır. Bu şifreyi kırmak oldukça zordur. Çünkü şifreleme metodu güçlü ve karmaşık bir şifre kullandıysanız bu şifreyi kırmak günlerce vakit alabilir. Ancak modemin arayüzüne ulaşabilmek için farklı yöntemler mevcut. Bu yöntemlerden en başarılı olanını yani kesin olan yöntemi anlatacağız.

Modeminizin şifresini unuttunuz ve modeminizin arayüzüne erişmek istiyorsanız modeminizi resetlemeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için modeminizin arkasında bulunan reset düğmesini basılı tutmalısınız. Bu yaklaşık 8 – 10 sn sürmektedir. Modeminizin tüm ışıkları aynı anda yanıp söndüğü zaman artık modeminize erişebilirsiniz. Ancak şunu belirtmeden geçmeyelim, bu işlemi yapmanız halinde modeminiz yalnızca arayüz şifresini değil kayıtlı olan tüm şifreleri unutacaktır. İnternete tekrar bağlanabilmek için modeminizin tüm ayarlarını baştan yapmanız gerekiyor.

Eğer internete erişim için kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmiyorsanız size hizmet veren internet sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenmeniz gerekiyor. Örneğin ttnet abonesiyseniz 4440375 numaralı telefonu aramalısınız.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.