MP4 Formatındaki Videoya MP3 Müzik Ekleme

MP4 Formatındaki Videoya MP3 Müzik Ekleme

MP4 dosyalarına MP3 entegre etme, MP4 videonun arka planına MP3 müzik nasıl entegre edilir? İnternetten bir video bulduğunuzda veya kendi kaydettiğiniz bir videonun seslendirmesini beğenmediğinizde yada videonuz sessiz bir video ise arka planına istediğiniz bir MP3 müzik dosyasını entegre edebilirsiniz. DVBPortal MP4Muxer adlı ücretsiz bir program ile bu işlemi kolayca halledebilirsiniz. Program oldukça kolay bir kullanıma sahiptir. Programın çalışabilmesi için sisteminizde .Net Framework 2.0 yüklü olması gerekiyor.

DVBPortal MP4Muxer Özellikleri

MP3, AAC, AC3, MP4V, h263, h264 ve. mpg dosyaları ile MPEG4 dosyaları oluşturabilirsiniz.

MPEG1/2/4, h264, h264 video, mp3 ses (RFC, 2250 ve 3119), AMR ve AAC ses destekler.

ISMA 1.0 SPECIFIATION dosyaları oluşturabilir ve şifreleyebilirsiniz.

H.263 ve / veya AMR dosyaları 3GPP dosyaları oluşturabilirsiniz.

Sürükle ve bırak desteği.

GUI ve CLI arabirimleri içerir

Herhangi bir kurulum gerekmeden Portable çalışabilme

Windows 2000 SP2 / Windows XP / Vista / 7 desteği

DVBPortal MP4Muxer Programı Nasıl Kullanılır

Aşağıdaki linki kullanarak DVBPortal MP4Muxer programını indiriyorsunuz ve kurulum gerekmediğinden doğrudan çalıştırıyorsunuz.

Yazılımı çalıştırdığınızda Demultiplex sekmesine tıklıyorsunuz ve Browse butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki .MP4 formatındaki videonuzu seçiyorsunuz.

DVBPortal-MP4Muxer-1

Videonuzda bulunan sesi Delete Track.. butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Videonuz sessiz olsa dahi bu dosya yine de görünecektir. Çünkü dosya formatınız MP4 olduğundan bu dosya oluşturulur.

DVBPortal-MP4Muxer-2

Delete Track butonuna tıkladığınızda “Do you want to delete track?” Silmek istiyor musunuz şeklinde bir uyarı çıkacaktır. YES butonuna tıklıyorsunuz ve bir sonraki ekrana OK diyerek videodaki ses dosyasını siliyorsunuz.

Bu adımda ise videomuz MP3 dosyasını ekleyeceğiz. Bunun için Multiplex sekmesine geçiyorsunuz ve Add butonuna tıklayarak videoya entegre etmek istediğiniz MP3 dosyasını seçiyorsunuz.

DVBPortal-MP4Muxer-3

Gerekli adımları tamamladıktan sonra sağ alt köşede bulunan Multiplex butonuna tıklayarak videonuza MP3 dosyasını entegre edebilirsiniz.

DVBPortal MP4Muxer İndirme Linki

http://www.dvbportal.de/projects/mp4muxer

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.