Nero İle MP3 CD/DVD/Blu-Ray Nasıl Yazdırılır

Nero İle MP3 CD/DVD/Blu-Ray Nasıl Yazdırılır

Günümüzde pek çok cihaz artık MP3 formatını desteklemektedir. Bir CD içerisine yüzlerce MP3 dosyasının sığdığını düşünecek olursak kullanıcılar için en mantıklı seçimde bu olacaktır. Dünyada en çok kullanılan yazdırma programı olan Nero ile adım adım MP3 müzik dosyalarınızı CD, DVD veya Blu-Ray disklere yazdırabileceğinizi anlatacağız. Nero ile nasıl MP3 Diski yapabilirsiniz. Piyasada pek çok Nero sürümü mevcut, bu nedenle bazı seçeneklerin yalnızca konumu farklıdır genel itibariyle yapacağınız işlemler aynıdır.

Nero Yazılımını çalıştırdığınızda kategorize edilmiş ana ekran karşınıza çıkacaktır. Buradan Ses seçeneğinin altında bulunan Müzik Kutusu Ses CD’si veya  Müzik Kutusu Ses DVD’si seçeneklerinden bir tanesini seçiyorsunuz. Elinizde bulunan Diske göre seçim yapınız.

Karşınıza MP3 ekleme ekranı gelecektir. Ekle (Add) butonuna tıklayarak yazdırmak istediğiniz ses dosyalarını ekliyorsunuz. Nero sizi eklediğiniz dosyanın uzunluğu konusunda uyaracaktır. bir CD’nin boyutu 700 MB’tır. Bu nedenle yeşil renkli alan çubuğu kırmızıya dönüştüğü zaman bazı MP3 dosyalarını listenizde çıkarmanız gerekiyor. İşlemi tamamladıktan sonra İleri (Next) butonuna tıklayarak bu adımı tamamlıyorsunuz.

Yeni açılan ekranda Güncel kayıt Aygıtı burada boş CD’nizin takılı olduğu sürücüyü seçiyorsunuz. Disk Adı belirledikten sonra bu CD’den kaç tane istiyorsanız Kopya Sayısı bölümünden miktarı belirliyorsunuz ve Yak (Burn) butonuna tıklayarak yazdırma işlemine başlıyorsunuz.

 Data verification completed successfully bu uyarı çıktığında Tamam butonuna tıklayarak CD’nizi alabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir