NMIndexStoreSvr.exe Sorunu Ve Çözümü

NMIndexStoreSvr.exe Sorunu Ve Çözümü

NMIndexStoreSvr.exe dosyası hatası şu günlerde sık sık şikayet edilen konular arasında Nero yazılım programının bir parçası olan NMIndexStoreSvr.exe bilgisayarınızda donmalara neden olabilir. CD/DVD çekerken hatalara neden olabilir hatta bir çok kişi bu dosyayı virüs veya casus yazılım zannedip bilgisayarlarına yeniden sistem kurmaktalar şimdiden belirtelim bu dosya Virüs, Spyware, Adware veya herhangi bir casus yazılım değildir. İşte bu sorunu gidermenin yolları…

Açıklama : nmindexstoresvr.exe is part of Nero Scout that comes with Nero CD/DVD Burning . Nero Scout is a database program that catalogs all of the media files on your computer and that makes this database available to other programs in the Nero product package. This process can be removed to free up system resources.

Bilgisayarınızda Nero adlı programı kaldırıp tekrar kurduğunuz taktirde sorun düzelecektir. Ancak sorun düzelmezse Nero scout etkinleştir tikini kaldırmanız gerekir.
Neronun index servisi kapatmak için Nero\Araçlar\Nero Scout bu adres nero’nun versiyonuna göre değişmektedir. Biz konunun daha iyi anlaşılır olması için resim ekledik resimdeki onaylı yeri kaldırmanız yeterli olacaktır.
nero_dijitalteknoloji

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

  1. burhan dedi ki:

    bu arada ben nero scout u araç kutusunda contrellere tıklayarak giriyorum yoksa başka yerden mi girmeliyim

  2. burhan dedi ki:

    şimdi ben aynı sorunu yaşıyorum ama nero 8 kullanıyorum neroscout kapatacağım ancak nero scout pasif durumda ve üzerine tıklayamıyorum services.msc den kapadım nmiindex ‘i ancak bu seferde nero programı açılmıyor nero scout u nasıl aktifleştirip devre dışı bırakabilirim yardımcı olurmusun şimdiden teşekkürler.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar