Norton Antivirüs, Internet Security ve 360 Nasıl Kullanılır

Norton Antivirüs, Internet Security ve 360 Nasıl Kullanılır

Norton güvenlik yazılımları ile sisteminizi zararlı yazılımlardan koruyun, internet bankacılığının ve alışverişin yaygınlaştığı günümüzde güvenlikte çok önemli bir konu haline geldi. Yaptığınız arama sonuçlarının tümü için web sitelerinin güvenliğini ve alışveriş derecelendirmesine sitenin içerisine girmeden kontorl etme şansı yakalayın. Kimlik avı dolandırıcılığı içeren sitelerinden kimliğinizi koruyun, Gereksiz taramaları devredışı bırakarak bilgisayarınızın performansının etkilenmesine izin vermeyin. Böylece Norton arka planda çalışırken sisteminiz hem güvende kalır hemde bilgisayarınız kötü yzaılımlardan etkilenmez.

Kişisel Bilgilerinizi Koruma

Norton Internet Security, Norton Antivirüs ve Norton 360 (http://tr.norton.com/downloads) programlarının son versiyonlarında “Scam Insight” adı verilen faydalı bir özellik mevcut. Bu araç potansiyel olarak güvenli olmayan web sayfalarına kişisel bilgilerinizi girme aşamasında sizi uyarıyor ve mağduriyet yaşamanızın önüne geçmeyi hedefliyor. Symantec veritabanı çeşitli internet siteleri için oldukça fazla bilgi içermekte. Yine de aracın zaman zaman yanılabileceği unutulmamalı. Eğer bilgilerinizi girmekte olduğunuz internet sitesinin güvenli olduğu konusunda eminseniz “Continue to site” seçeneğini kullanabilirsiniz. Norton’un “Scam Insight” özelliğini devre dışı bırakmak isterseniz “Settings” menüsüne gidin, “Identity Protection” seçeneğine tıklayın ve geçerli durumu “Off” şeklinde belirleyin.

Gereksiz Taramaları Devre Dışı Bırakın

Norton Internet Security, Norton Antivirüs ve Norton 360 yazılımları tam sistem taraması yapmak istediğinizde konfigüre edilmiş ağ disklerini de tarama işlemine dahil ediyor. Hayli zaman kaybı yaratan bu işlemin elbette ağda yer alan başka bir bilgisayar veya NAS cihazında yer alan disk sürücüsünü taramasını istemeyebilirsiniz. Norton yazılımlarında ağ disklerini tarama işlemini devre dışı bırakmak için “Settings”, “Antivirüs”, “Seans and Risks” yolunu izleyin. “Configure” ve “Full System Scan” seçeneklerine tıklayıp “Scan Options” menüsüne erişin. Buradan “Network Orives Scan” özelliğini devre dışı bırakarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.