Norton Ghost Sistem Yedekleme Nasıl Yapılır

Norton Ghost Sistem Yedekleme Nasıl Yapılır

Symantec güvenlik yazılımlarında olduğu kadar. Sistem yedekleme ve veri kurtarmada oldukça başarılı bir yazılım olan ile nasıl sistem yedekleyeceğinizi adım adım anlatacağız. Windows kullanıcılarının en çok şikayet ettikleri konulardan biride sistemlerinde bir sorun oluştuğunda verilerini kurtarmakta sıkıntılar yaşamaktalar Norton ile sisteminizi yedekleyip bilgisayarınızdaki verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

Tüm sabit sürücüyü veya yalnızca seçtiğiniz bölümlerin görüntüsünü alarak, yalnızca gereksinim duyduğunuz verileri (bireysel dosyalar dahil) geri yüklenebilir. Eşlenmiş ağ sürücüleri desteği sayesinde, küçük işletmelerdeki yedeklemelerin etkinliği artırılır.

İlk iş olarak çalıştırıyoruz. “” “” “” seçeneklerinden seçeneğini seçiyorsunuz şimdi adım adım yedek lama işlemi gerçekleştireceğiz.

Karşınıza “Backup Wizard” yedekleme sihirbazını başlatmış oluyorsunuz karşınıza İngilizce açıklama ekranı gelecek ileri butonuna tıklayarak bu ekranı geçiyoruz.

Bir sonraki ekranda karşınıza seçmek istediğiniz disk çıkıyor. Burada sisteminizin yüklü olduğu diski seçiyorsunuz bu genelde C: olur.

Destination: bu bölümde File seçeneğini seçiyorsunuz.

Bu ayarları yaptıysanız artık ileri butonuna tıklayıp bir sonraki adıma geçebiliriz.

Bu ekranda karşınıza yedek almak istediğiniz dosyanın ismini ve kaydetmek istediğiniz alanı soracaktır. Browse butonuna tıklayarak kayıt yerini seçebilirsiniz.

Bu ayarları yaptıktan sonra ileri butonuna bastığınızda “Run now” butonu gelene kadar geliyorsunuz ve yedekleme işlemi başlıyor.

Artık sisteminiz yedeklenmiş oluyor. Peki yedeklediğimiz dosyayı nasıl geri yükleyeceğiz;

Birinci adımda yaptığımız gibi programı çalıştırıyoruz “Backup” “Restore” “View Log” seçeneklerinden “Restore” tıklıyorsunuz ve daha önce yedeğini aldığınız dosyayı seçerek yüklüyorsunuz. Böylece sisteminizi ve verilerinizi koruyabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...