Nrg Dosyası Nasıl iso Kalıbına Dönüştürülür

Nrg Dosyası Nasıl iso Kalıbına Dönüştürülür

Nrg to iso adlı ücretsiz yazılım ile elinizde bulunan Nrg dosyalarını kolayca iso dosyalarına çevirebilirsiniz. Nrg’yi iso’ya dönüştürücü program indir. Nrg dosyası Nero adlı CD/DVD/Blu-Ray yazma programı tarafından yedeklenmiş disk kalıbı dosyasıdır. Bu yazılım oldukça yaygın olarak kullanıldığından zaman zaman sıkıntı çıkartabilir. Bu kalıp dosyası CD / DVD üzerine yazdırabilmek için Nero programını kurduktan sonra Recorder Burn image menüsüne girip açılan pencereden NRG uzantılı dosyayı göstererek yapabilirsiniz. Biz burada daha yaygın olarak kullanılan iso kalıbına çevireceğiz…

iso, dosyası CD / DVD / Blu-Ray yedek dosyasıdır. Winrar programını kullanarak sıkıştırılmış dosya gibi açılabilir veya sanal CD / DVD Rom programlarından birini kullanarak çalıştırabilirsiniz. Bu dosyalar kopyalanmış diski kolayca diske yazdırmamıza yarar.

Nero CD / DVD / Blu-Ray yazma programı bir kalıp dosyası oluşturmak istediğimizde bunu nrg uzantılı yapmaktadır. Bu programcıların bir uyanıklığı olsa gerek böylece bu dosyayı kullanmak istediğinizde Nero yazılımına da ihtiyaç duyacaksınız. Ancak Nrg to iso adlı ücretsiz yazılım ile elinizdeki nrg uzantılı dosyayı kolayca iso dosyasına dönüştürebilirsiniz. Programın boyutu yaklaşık 750KB olduğundan hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Programın bir diğer güzel özelliği ise kurmanıza gerek kalmadan çalıştırabiliyor olmanızdır.

Nrg to iso Nasıl Kullanılır

Programı www.nrgtoiso.com web sitesinden ücretsiz olarak indiriyorsunuz. Daha sonra sıkıştırılmış olarak indirdiğiniz programı Winrar programı ile dışarıya aktarıyorsunuz ve nrg to iso programını çalıştırıyorsunuz. NRG File (*.nrg) bölümünden Open butonuna tıklıyorsunuz ve dönüştürmek istediğiniz nrg kalıp dosyasını seçiyorsunuz. Daha sonra ISO File (*.iso) bölümünden de Save butonuna tıklayarak dosyanın kaydedileceği konumu belirliyorsunuz. Convert butonuna tıklayarak dosyayı hızlı bir biçimde nrg formatından iso formatına çevirebilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar