Online Fotoğraf Düzenleme Araçları

Online Fotoğraf Düzenleme Araçları

Ücretsiz online fotoğraf düzenleme araçları, bedava internetten resim düzenleme yapabileceğiniz yazılımlar. Sosyal medyanın yaygın bir şekilde kullanılması fotoğraf paylaşımını da artırdı. Fotoğraflarınıza istediğiniz efekti vermek için bilgisayarınıza yada telefonunuza uygulama yüklemek zorunda değilsiniz. Online hizmetler veren bazı web siteleri sayesinde bu işlemleri hem de tamamen ücretsiz yapabileceksiniz. Yüzlerce MB yer kaplayan, paralı ve karmaşık programlar artık yerlerini yavaş yavaş daha basit işlemlerle çok daha etkili işlemler yapabileceğiniz online sistemlere yerlerini bırakıyor. Bu sayede internet erişimi olan her cihazdan web tarayıcıları üzerinden çalışılabiliyor. En iyi online fotoğraf düzenleme araçlarından bazılarını sizler için paylaştık.

Pixlr

Pixlr, AutoCAD yazılımının geliştiricisi Autodesk firmasının online fotoğraf düzenleme servisi. Firmanın çeşitli platformlarda fotoğraf düzenleme olanağı sağlayan Pixlr Editör, Pixlr Express ve Pixir-0-Matic gibi araçları var. Pixlr Editör aracı Adobe Photoshop ve GIMP gibi yazılımlarla benzer özelliklere sahip ve detaylı seçenekler içeriyor. Pixlr Express görseller üzerinde hızlı şekilde temel düzenlemeler yapma olanağı sunuyor, arayüz dokunmatik ekranlı sistemlerde sorunsuzca kullanılabiliyor. Pixir-0-Matic ise yine temel düzenlemeler gerçekleştirebiliyor ve fotoğrafları çeşitli filtrelerle özelleştirebiliyor.
Pixlr: https://pixlr.com/

DeviantART

DeviantART grafikerler ve sanatçıların yer aldığı popüler bir topluluk olarak biliniyor. Bu sitede yer almayan ve çalışmalarını aktif şekilde paylaşmayan birçok grafiker olsa da görsel çalışmalara yakın ilgi duyan kullanıcıların bu web sitesinde saatlerce gezindiğini biliyoruz. DeviantART ekibi bir süre önce kullanıcıların sıfırdan görseller oluşturup başarılı sonuçlar ortaya koyabilmelerine olanak tanıyan çevrimiçi uygulamalarını hazırladı. DeviantART Muro adını taşıyan araç çeşitli fırçalar, efektler ve katmanlarla çalışabilme özelliğiyle kullanıcıların hizmetinde.
DeviantART: http://muro.deviantart.com/

BeFunky

BeFunky, adından da anlaşılabileceği üzere önceki iki hizmet kadar çok yönlü değil. Fakat bir görseli kolayca kara kalem ya da hareketli forma dönüştüren bir araç da değil. Fotoğraflar üzerinde temel düzenlemeler gerçekleştirilebiliyor. Filtreler, görselleri yeniden boyutlandırma, metin ekleme, renkleri düzenleme ve çeşitli ince ayar olanakları bizlerle. Sade bir arayüze sahip olan BeFunky’nin Facebook, Flickr, Photobucket ve Picasa gibi popüler sosyal ağlardaki görselleri doğrudan içeri aktarabilme yeteneği beğeni topluyor.
BeFunky: https://www.befunky.com/

Psykopaint

Psykopaint, hizmeti dikkat çekici arayüzüyle birçok çevrimiçi fotoğraf editörü arasından sıyrılmayı başarıyor. Sabit diskinizden dilediğiniz görseli yükleyerek düzenleme işlemine hemen başlayabilirsiniz. Fırça boyutunu özelleştirme, boyamada kullanılabilecek çok sayıda renk seçeneği, katmanlarla çalışabilme özelliği ve daha fazlası mevcut. Arayüzde görselin dışında kalan kısımların ahşap görünümünde olduğunu ve Psykopaint’i kullanırken gerçekten eğlendiğimizi sözlerimize ekleyelim.
Psykopaint: http://www.psykopaint.com

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.