Photoshop Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Photoshop Ayarları Nasıl Sıfırlanır

Photoshop’u sıfırlamak, Photoshop ayarlarını eski haline getirmek, en popüler tasarım programlarından biri olan bu yazılım size pek çok yenilik ve kolaylıklar sunmaktadır. Tabi tüm bu adımlar bazen istediğiniz gibi olmayabilir işte böyle zamanlarda yazılımı eski haline getirmek istersiniz. Çünkü kullandığınız tarz bir başka kullanıcıya zor gelebilir. İşte adım adım Photoshop editör programını nasıl eski haline getirebileceğiniz…

Photoshop’u İlk Günkü Haline Getirme

Eğer Photoshop programı açıksa kapatıyorsunuz. Daha sonra çift tıklayarak açıyorsunuz ve bilgisayar açılırken Shift + Ctrl + Alt tuşlarına aynı anda basıyorsunuz program açıldıktan sonra ellerinizi tuşlardan çekebilirsiniz. Photoshop açıldığında artık tüm ayarlar sıfırlanmış halde karşınıza çıkacaktır.

Photoshop Rengini Değiştirme

Photoshop programı siyaha yakın bir arayüz rengine sahip, bu renk gözü oldukça az yorduğu için tercih edilmiş ancak herkesin hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle yazılım size arayüzdeki rengi değiştirme hakkı sunmuş, yani yazılımı beyaz, siyah yada gri tonlarda kullanabilirsiniz. Bunu yapmakta oldukça basit, Photoshop yazılımı açıkken aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanmanız yeterlidir.

Shift + F1 (Rengini koyulaştırır)
Shift + F2 (Rengini açar)

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.